Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Шрі-Ланка

Описание

Менеджеры направления
Лариса Лашина
(044) 537-01-01 (вн. 123)

Шрі-Ланка (Sri Lanka) - країна найдавнішої культури, пронесеної через століття, що зберегла свою самобутність, не дивлячись на численні війни та колоніальний період. У перекладі з санскриту як "Благословенна земля", Шрі-Ланка приваблює мандрівників з усього світу, завдяки величезній історичній спадщині, що збереглася з колишніх епох, у вигляді стародавніх міст, буддійських та індуїстських храмів, численних священних місць та монастирів. Протягом століть з'являлися та руйнувалися у війнах стародавні столиці, створювалися печерні храми, водосховища та стародавні заповідники, згасала та знову розквітала сингальська цивілізація, уламки та величезні монументи якої, ланкійці зберегли та донесли до наших днів. Називатись Шрі-Ланкою країна почала з 22 травня 1972 року. Спочатку корінне населення називало острів Ланкою (Lanka), що означає сингальською "земля". Потім острів був відомий як Тапробане, а пізніше, з розвитком торгівлі, був перейменований на Серендип - острів дорогоцінного каміння. За часів колонізації острів також змінював свою назву. При португальцях (16-17 століття) острів називався Цейлао, при голландцях (17-18 століття) - Цейлан, при англійцях (19-20 століття) - острів Цейлон (Ceylon). І нарешті, з 1972 року острів отримав сучасну назву Шрі-Ланка, в якому слово "Шрі" означає благословенний, сприятливий, вільний і з здобуттям незалежності часто трактується як "Вільна земля".

НАЦІОНАЛЬНА КВІТКА

Як національна квітка Шрі-Ланки в 1986 році була обрана блакитна лілія (квітка лотоса), що символізує чистоту, істину та самовладання. Процес появи квітки з болотяної трясовини символізує страждання, пороки та їх подолання. Стебло символізує зв'язок людини зі своїм корінням. Квітка, що розпустилася, символізує результат впливу вчення Будди на процес зростання. Для ланкійце в квітку лотоса це символ чистоти та досконалості.

ДЕРЖАВНИЙ УСТРІЙ

Соціалістична Демократична Республіка Шрі-Ланка - незалежна Південно-Азіатська держава з широкою автономією провінцій (всього 8 провінцій), керованих місцевими урядами та губернаторами. З 1978 року у країні діє конституція. Законодавча влада належить однопалатному парламенту, члени якого обираються всенародним голосуванням на 5 років. Виконавча влада знаходиться в руках президента, який є главою держави, уряду, головнокомандувачем збройних сил і обирається прямим голосуванням строком на 6 років. Президент, зі схвалення парламенту, призначає прем'єр-міністра і має право усунення з посад прем'єр-міністра та членів кабінету міністрів, а також право розпуску парламенту в будь-який час і призначення нових виборів. Право на голосування мають громадяни, які досягли 18-річного віку.

РОЗМІЩЕННЯ

Шрі-Ланка - острів в Індійському океані, розташований за 48 км на південний схід від півострова Індостан, між 5°55' і 9°55' на північ від екватора і між 79°42' і 81°52' східної довготи, відокремлений від Індії Полкською протокою. Загальна площа становить 65610 км2. Острів має напрочуд різноманітний рельєф, тваринний світ і пишну рослинність. Маючи 445 км з півночі на південь і 225 км із заходу на схід, з довжиною берегової лінії – 1620 км, острів оточений прекрасними тропічними пляжами. З географічних особливостей слід відзначити центральне плато, що простягається про центральну частину острова до південної його частини і в найбільш високих точках, гірськими піками, що йде за хмари на висоту до 2500 м. Найвищі точки острова - гора Підуруталагала, висотою - 2524 м, велич (гора Шрі-Пада) - 2243 м, Гомбанія - 1900 м, Наклс - 1852 м, Думбарагала - 1633 м, Калупахана - 1618 м, Доталугала - 1564 м, Кобонелагала 1544 м. Найбільша річка її довжина складає 335 км. Багато річок частково судноплавні.

ПОГОДА ТА МУСОННІ ПЕРІОДИ

У низинних районах Шрі-Ланки переважає екваторіальний клімат. Середня температура в Коломбо становить 27 ° C, а на висоті 2000 м вона опускається до 16 ° C. Яскраве сонце - явище майже щоденне, як узбережжя, і у глибині острова, включаючи мусонні періоди, відрізняються найбільшої хмарністю. На Шрі-Ланці немає періодів, які не підходять для пляжного відпочинку або подорожей країною. Південно-західний мусон, з травня по липень, приносить більшу кількість дощів у західну та південну частини країни, а північно-східні мусонні дощі починаються у грудні та продовжуються до лютого, приносячи дощову погоду на північно-східне та східне узбережжя.

МОВА І РЕЛІГІЯ

Сінхал, Таміл та англійська є офіційними мовами Шрі-Ланки. Синхальська мова індоарійського походження є мовою більшості. Він широко поширений, як втім, і англійська мова зрозуміла більшій частині населення країни. Назви місць, дорожні покажчики та написи в поїздах зустрічаються всіма трьома мовами. Шрі-Ланка - країна, що має свободу віросповідання. Куди б ви не поїхали, ви можете побачити буддійський та індуїстський храм, християнську церкву та мечеть, поряд із будь-якими архітектурними спорудами. При вході в священні місця необхідно дотримуватись правил і вимог до одягу, щоб не зачіпати почуття віруючих.

БУДДИЗМ

Буддизм є провідною релігією Шрі-Ланки. Він був офіційно визнаний у країні ще третьому столітті. На Шрі-Ланку його привіз Міхінду Маха, сина Ашока, Верховного комісара Індії. Як тільки цю нову релігію було завезено на Шрі-Ланку, вся країна почала сповідувати буддизм. Шрі-Ланка стала благодатним ґрунтом для укорінення в народі. Буддизм - це практичний спосіб життя, що складається з психологічних та філософських доктрин, які проповідував людству Сіддхартха Гаутама Будда у VI столітті до нашої ери. Він був сином Suddhodana, провінційного правителя королівства Kapilavastu в центральній Індії. Його вчення стало світовою релігією, яка дає натхнення майже чверті населення світу.

ЕТНІЧНИЙ СКЛАД

Населення країни складає 18,5 мільйонів людей. Більшість їх є сингальцями (74%), 18% - індійські таміли, 7,5% мусульмани і бюргери (нащадки португальців і голландців), 0,5 % посідає інші національності. Хоча Шрі-Ланка – багатоконфесійна країна, більшість становлять буддисти (69,3%). Інші релігійні групи включають індуїстів (15,5%), мусульман (7,6%) та християн (7,5%). Рівень грамотності Шрі-Ланки 88,6% є найвищим в Азії. Щільність населення країни - близько 270 осіб у 1 кв. км.

ЕКОНОМІКА

Шрі-Ланка є переважно сільськогосподарською країною. Рис є основною культурою. Чай, каучук та кокос також є важливими сільськогосподарськими культурами, причому чай є провідною статтею з притоку іноземної валюти. Крім цього, вирощуються й інші важливі культури, що включають какао, корицю, кардамон, мускатний горіх, перець і гвоздику. Деякі тропічні фрукти та овочі також експортуються за кордон. Останні три десятиліття важливою галуззю став туризм. Розширився спектр експортних товарів, таких як нафтопродукти, шкіряні вироби, готовий одяг та електронне обладнання.

ГОСПОДАРСТВО

Велике значення для Шрі-Ланки має виробництво чаю. На острові виробляється 9-11% чаю, що виробляється у світі. На чайних плантаціях працює понад півмільйона людей. Більшість від виробленого чаю експортується. Шрі-Ланка займає провідне місце у світі з експорту чаю. Ще одна важлива експортна культура – ​​каучуконос гевею. Як і у виробництві чаю, основну масу каучуку дають великі плантації. При таких плантаціях і розташовані фабрики, що обробляють зібраний латекс та виробляють листовий каучук. Третя експортна культура – ​​кокос. Зі Шрі-Ланки експортується велика кількість копри, кокосової олії та сухого кокосового молока. З інших видів сільгосппродукції, що надходить на експорт, важливу частину займають спеції. Останнім часом збільшився експорт промислових товарів. З них найбільшу частину становлять товари легкої промисловості. Важливою статтею доходу залишаються і дорогоцінні камені.

МЕДИЦИНА

Шрі-Ланка є країною із високорозвиненою системою охорони здоров'я. Міські лікарні оснащені висококласним обладнанням та добре підготовленими фахівцями. Рівень медичної допомоги дорівнює середньоєвропейському. Для громадян Шрі-Ланки медичні послуги надаються безкоштовно. При цьому є і платна, досить дорога медицина за європейським зразком. Крім цього на острові розвинена народна аюрведична медицина, що має безліч центрів та інституту аюрведи в Коломбо. Великі госпіталі та поліклініки розташовані у всіх основних містах країни, у сільській місцевості, як правило, є лише пункти надання першої допомоги. Швидка допомога на селі майже не розвинена. Для нерезидентів (громадян, які тимчасово перебувають у країні) медицина є платною, без страхового полюса або оплати готівкою надається лише перша невідкладна допомога. У Коломбо знаходиться національний госпіталь, в якому медичні послуги надаються всім цілодобово.

ОСВІТА

Повсюдний розвиток шкіл призвело до того, що за рівнем грамотності населення Шрі-Ланки займає одне з перших місць в Азії. У державних школах освіта безкоштовна, включаючи університетську, обов'язкову освіту для вікових груп від 5 до 14 років. Школи на Шрі-Ланці державні, є також приватні та міжнародні. У містах навчання роздільне, у сільській місцевості – спільне. Школярі завжди охайні, одягнені у форму білого кольору. Школи діляться за релігійною ознакою: буддійські, тамільські, мусульманські та християнські. Навчання у школах ділиться на три рівні: початкове, середнє та вище. За результатами закінчення вищої школи, випускники мають можливість вступу до одного з університетів без вступних іспитів.

ТРАНСПОРТ

Основні види громадського транспорту Шрі-Ланки – це поїзди та автобуси. Для переїздів на невеликі відстані в містах та селищах існує недороге місцеве таксі - триколісний моторолер "тук-тук". Відмінно розвинене автобусне сполучення з великою кількістю маршрутів, що дозволяють дістатися будь-якої точки острова. Перевезення здійснює державна автобусна компанія CTB та невеликі приватні компанії PBC. Є добре розвинене залізничне сполучення між багатьма містами країни. Поїзди відправляються від центрального залізничного вокзалу в Коломбо і ходять за розкладом до таких міст: Негомбо, Бентоту, Хіккадуву, Галле, Матару, Канді, Анурадхапуру, Полоннаруву, Трінкомалі, Нувара Елію, Баттікалао, Бандаравелу.

СВЯТА

На Шрі-Ланці п'ять робочих днів на тижні. Вихідними днями, крім суботи та неділі, є дні повного місяця, Poya Day, призначені для медитацій. Існують державні, такі як День Незалежності та релігійні, такі як Таї Понгал або Есала Перахзера, свята. Дати більшості релігійних свят щорічно визначаються за місячним календарем.

ЗВИЧАЙ

Вдачі і звичаї ланкійського суспільства складалися протягом багатовікової історії острова. Велике впливом геть їх формування надавали основні релігії, особливо буддизм. Правила ввічливості такі ж, як і в інших країнах світу, але деякі особливості все ж таки слід відзначити. Місцеві жителі дуже привітні, доброзичливі та готові надати вам будь-яку посильну допомогу у складній ситуації. Проте традиційною рисою місцевої бідноти з давніх-давен було жебрацтво, яке згодом перетворилося на професію. Професійних жебраків можна зустріти біля магазинів, у туристичних місцях, біля входу до храмів, що діють.

ІСТОРІЯ

Недавні розкопки показують, що в епоху неоліту на Шрі-Ланці займалися збиранням їжі та культивували рис. Однак про цю фазу розвитку суспільства відомо мало. Письмова історія починається з прибуття арійців із Північної Індії. Арійці почали використовувати залізо та передові методи ведення сільського господарства, включаючи зрошення полів. Вони також створили методи керування країною. З арійських поселень, перше – Анурадхапура, стало могутнім королівством під владою короля Пандукабхая. Відповідно до традиційної історії, він є засновником Анурадхапури. У царювання короля Деванампатісса, нащадка Пандукабхая, У 247 році на Шрі-Ланку був завезений буддизм. Це надзвичайно важлива подія в історії країни. З цією новою духовною хвилею цивілізації Шрі-Ланка стала процвітаючою країною.

ДИПЛОМАТИЧНІ ВІДНОСИНИ

Дипломатичні відносини між Шрі-Ланкою та Радянським Союзом було встановлено 19 лютого 1957 року. Проте історія міжнародних відносин розпочалася набагато раніше. Перше Російське консульство було відкрито в Галлі ще далекого 1891 року. Перші росіяни з'явилися на острові Цейлон у середині 19 століття. Відомий мандрівник і художник Салтиков двічі відвідував острів - перший у 1841 р, другий у 1845-46 роках. Професор Мінаєв, відомий експерт з Буддизму, відкрив Цейлон для росіян, які цікавляться сходом. Його книги досі затребувані завдяки великій кількості історичних відомостей. Потім Цейлон відвідав Антон Чехов, який назвав Цейлон райським куточком, та Іван Бунін, вражений романтизмом та чарівністю давньої Анурадхапури.

ТВАРИННИЙ СВІТ

Території національних парків та заповідників зберігають унікальний за своєю різноманітністю тваринний світ Шрі-Ланки. На острові налічується близько 450 видів птахів, з яких 251 вид є постійними мешканцями острова, а 24 їх зустрічаються тільки на Шрі-Ланці. З 86 видів тварин найбільше місце займають слони. На початку 19 століття острові мешкало понад 30 000 слонів. Нині слонів залишилося трохи більше 6 000 особин. Знищення довкілля призвело до зниження чисельності, проте великі стада слонів ще залишилися в національних парках Яла та Удавалаві. Не часто можна зустріти і леопарда, хоча парк Вілпат пишається великою кількістю диких кішок. На острові у великій кількості водяться такі види диких тварин: кабани, шакали, буйволи, кілька видів оленів, ведмеді, крокодили, дикобрази, лисиці та мавпи. У водоймах мешкає близько 50 видів прісноводних риб, 38 видів амфібій. На острові 75 видів рептилій, серед яких два види крокодилів, водяний монітор та варан. На суші можна зустріти зоряну черепаху, на морі – п'ять видів морських черепах, які охороняються законом. Шрі-Ланка – це простір та великі можливості для дослідників та любителів природи.

 

Виза в Шрі-Ланку

Для гр-н України віза відкривається заздалегідь протягом 1-2 робочих днів.
Вартість візи 35 $ за особу (доплата додається у вартість туристичного пакета при бронюванні). Для дітей віком до 11,99 років віза безкоштовна.
Для подання на візу необхідно надати скан копію паспорта (1 сторінка). Віза діє 30 днів із моменту в'їзду.
Термін дії паспорта має бути не меншим 6 місяців з моменту виїзду з країни перебування.

Предложение дня

  Туры
  Все цены
  Экскурсии
  Дополнительные услуги
  Страна
  Название тура
  Цена
  Поиск тура
  Описание курортов