Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Фінляндія

Описание

Менеджеры направления
Аліна Степаненко
(044) 537-01-01 (вн. 119)
Фінляндія - найпівнічніша скандинавська країна, розташована між Фінською і Ботницькою затоками і Ладозьким озером. Перші рідкісні поселення з'явилися на території Фінляндії майже 10 тис. років тому. Це були кочівля мисливців і рибалок, які стали предками сьогоднішнього фінського народу. Питання, звідки прийшли ці племена, досі залишається відкритим, проте передбачається, що вони з'явилися зі Сходу і змішалися з нечисленним місцевим населенням. Найдостовірніші відомості про історію Фінляндії належать до ХII століття, коли країна називалася Естерландія.
Фінляндія - держава в Північній Європі, на сході Скандинавського півострова. На півдні та сході межує з Росією, на півночі – з Норвегією, на заході – зі Швецією. Південний берег омивається водами Фінської та Ботнічної заток Балтійського моря. До складу Фінляндії також входять Аландські острови (архіпелаг Ахвенанмаа) – близько 6,5 тис. невеликих низьких островів біля південно-західного узбережжя країни.
Площа - 337 тис. кв. км.
Гельсінкі – столиця Фінляндії. Місто знаходиться на півдні країни на березі Фінської затоки. Гельсінкі розташовується на площі 1140 кв.км і включає 315 островів; третину міста займають парки та відкриті площі. Важливе значення для всієї Фінляндії має найбільший у країні Гельсінкський порт, через який проходять вантажі і звідки виконуються регулярні пасажирські рейси по всій Балтиці. "сучасного дизайну".
Третина країни лежить на північ від Полярного кола. Незважаючи на це, Фінляндія зазнає опалювальної дії Атлантики (тепла течія Гольфстрім). Клімат - помірний, що переходить від морського до континентального. Протягом року у країні переважають західні вітри з частими циклонами. Середні температури всіх сезонів набагато вищі, ніж у східніших районах на тих же широтах. На півдні Фінляндії зима відносно м'яка, з частими відлигами, літо досить тепле, тоді як на півночі зима більш сніжна та затяжна, а літо прохолодне.
Середня температура: • у січні – від -3°C на півдні та до -14°C на півночі; • у липні – від +17°C на півдні та до +14-15°C на півночі. Сніговий покрив на півдні тримається 4-5 місяців (сходить на початку квітня), а в Лапландії – понад сім (у другій половині травня). Ruska-ajka – чудова за красою золота осінь приваблює до Фінляндії численних туристів.
Сніг зазвичай лягає в грудні і найбільше в березні - ідеальному місяці для любителів зимових видів спорту Центральної та Північної Фінляндії. У середині літа особливий інтерес для туристів представляє полярний день, Утсйокі, коли сонце не сідає, а відповідно взимку – полярна ніч, яка називається фінами Каамос.
З початку 2002 р. офіційна валюта країни – євро.
Більшість банків показують обмінний курс на спеціальних табло. Банки зазвичай працюють у будні з 9:15 до 16:15, вихідні — субота і неділя. У святкові дні усі банки закриті. У ресторанах, магазинах, готелях, пунктах прокату автомобілів, в універмагах і навіть у таксі приймаються до оплати кредитні картки - Diner's Club, Access, Mastercard, American Express, Eurocard та Visa. За грошовими сумами, що ввозяться до Фінляндії або вивозяться з неї, жодних обмежень не встановлено
Християнство прийшло до Фінляндії близько тисячі років тому, практично одночасно із заходу та зі сходу. У результаті статус офіційної релігії зберігають у країні як лютеранська євангельська церква, і православна. До євангелістів-лютеранів належить близько 86% населення, до православних – близько 1%, і обом церквам конституція гарантує свободу віросповідання.
У Фінляндії дві офіційні мови - фінська та шведська. 92,9% населення говорить фінською мовою як рідною, шведською 5,8%. Близько 1700 людей у ​​Лапландії розмовляють саамською мовою. Фінська мова відноситься до фінно-угорських мов. Найбільш споріднені мови фінській - естонська та карельська. Майже все населення Аландських островів говорить шведською як рідною. У школах Фінляндії вивчаються обидві офіційні мови країни - фінська та шведська - і не менше однієї іноземної, найчастіше це англійська. Люди, які працюють у туризмі, часто володіють також німецькою.
Час та часовий пояс збігаються з київським.
Магазини: Магазини Фінляндії відрізняються великою різноманітністю: це і торгові центри, і модні бутіки, і спеціалізовані магазинчики, де широко представлені дизайнерські речі. На окрему увагу заслуговують мережі магазинів і ринки, де можна придбати товар зі знижкою. Найпопулярніші у туристів мережі магазинів – Стокман, Сокос, Євроспар, Сітімаркет та Призма. Години роботи магазинів у Фінляндії
(у деяких випадках можуть бути місцеві або сезонні відзнаки)
Будні дні: з 07.00–09.00 до 20.00–21.00. Універмаги зазвичай відкриваються о 10-11.
Субота: з 09.00 до 15.00–18.00
Неділя вихідний. Деякі магазини цілий рік працюють із 12.00 до 21.00.
З червня по серпень та у грудні великі міські універмаги та бакалійні магазини у сільській місцевості можуть працювати і по неділях. У святкові дні всі магазини закриті, напередодні Різдва та Іванова дня (кінець червня) працюють до 13.00. Магазини в торговій галереї під залізничним вокзалом Гельсінкі працюють щодня до 22.00, включаючи недільні та святкові дні.
Написи "Ale", "Alennus", "Sale" означають, що в магазині йде розпродаж. Основні розпродажі у Фінляндії: зимовий, після Різдва (різдвяний розпродаж) – з 25 грудня та літній, розпродаж після Іванового дня – приблизно з 20-х чисел червня.
Найпопулярніші фінські подарунки - скло, коштовності, кераміка, художні вироби, меблі та хутра, речі для дому оригінального дизайну, теплий одяг. Для повернення ПДВ (12-16%, з продуктів — 10%) потрібно купити товарів на суму не менше 40 євро в одному магазині, оформити чек Tax free (необхідний паспорт), а потім пред'явити товар, чек та нероздрукований пакет з речами на митниці . Алкоголь можна купити лише у спеціалізованих магазинах із написом ALKO.
В першу чергу, Фінляндія славиться своїми річками і озерами, які перетворюють її на справжню "мекку" водного туризму і риболовлі Європи, а також своєю природою, що дбайливо охороняється, прекрасним тваринним світом і чудовими можливостями для зимових видів спорту. У літню пору чудове узбережжя Балтійського моря і тисяч озер надають хороші можливості викупатися всього - лише за якусь сотню кілометрів від Полярного кола, а цікаві піші або велосипедні походи, полювання та рафтинг не залишать байдужим жодного туриста.
Фінляндія – країна тисячі озер. Майже вся вона вкрита густими лісами (понад 2/3 площі). Тут збереглися зовсім незаймані кутки природи, де можна на самоті займатися риболовлею (фінські водойми багаті рибою, а рибальський спорт є для фінів національним), сплавлятися по річках, милуючись прекрасними берегами. Влітку, у червні, тут настають білі ночі.
У Фінляндії ідеальні умови для зимових видів спорту. Лижні центри вражають своєю різноманітністю, достатком та різноманітністю простих та складних трас, витягів. Широкий вибір та інших варіантів зимових розваг – сафарі на мотосанях, на собачих та оленячих упряжках, зимова рибалка.
Серед основних визначних пам'яток країни – понад 300 музеїв, головні з яких: національний музей Фінляндії, муніципальний музей, музей Маннергейма, музей спорту та художній музей Атенеум у Гельсінкі; художній музей у Турку; музей сучасного мистецтва у Тампере; археологічний музей Сатанкунна у Порі; музей фольклору у Лахті.
Лапландія - одне з найекзотичніших і найпопулярніших місць Фінляндії. Столиця Лапландії - лежить біля Полярного кола Рованіємі, рідний будинок Санта-Клауса та один із найкращих центрів зимового відпочинку у Фінляндії. Тут, у прорубаній прямо в сопці Сювесенваара великої (4 тис. кв. м.) "крижаній" печері, відкрито тематичний різдвяний розважальний центр Санта-Парк, а також Пошта Санта-Клауса (в 9 км. від Рованіємі), його казкові майстерні та "офіс". Окрім різного роду атракціонів у Рованіємі є ще першокласний лижний центр на сопці Оунасваара, фабрика-магазин знаменитих ножів "Марттіїні", міст "Яткянкюнтилья" ("Свічка сплавника") з вічним вогнем, що горить на ньому, а також об'єднані під одним скляним дахом. і Регіональний Музей Лапландії Арктикум, що представляють історію, спосіб життя, довкілля, а також культуру і традиції народів, що живуть на північ від Полярного кола.
Виза в Фінляндію

УВАГА!!! Починаючи з 11 червня 2017 року, громадяни України, які мають біометричні закордонні паспорти для виїзду за кордон, звільняються від необхідності отримання візи. Відповідно, власники закордонних паспортів старого зразка (отримані до 2015 року) або нового, але без біометрики зобов'язані як і раніше оформлювати візи для виїзду за кордон.

Туры
Все цены
Екскурсії
Додаткові послуги
Поиск тура
Описание курортов