Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Албанія

Описание

Менеджеры направления
Аліна Степаненко
(044) 537-01-01 (вн. 119)
Найменш вивчена широкою туристичною громадськістю балканська країна, Албанія затишно розташувалася біля лагідних хвиль Адріатичного та Іонічного морів, серед своїх більш популярних у відпочиваючих прибережних сусідів - Греції та Чорногорії. Довгі роки Албанія залишалася ізольованою від світу, через що більшість знає прикро мало про її багату культурну спадщину та красиву природу з мальовничими каньйонами та прекрасними чистими пляжами. Місцеве населення по-балканськи гостинно, що виявляється у рясній та смачній їжі, більш ніж прийнятних цінах на тури та шанобливому, якщо не сказати любовному ставленні до кожного, хто виявив інтерес до їхньої скромної країни. Не дарма гасло Національного офісу з туризму свідчить: «Албанія – нове кохання на Середземному морі».
Албанці вважаються нащадками іллірійців, які населяли майже весь Балканський півострів у минулому протягом багатьох століть. До речі, самі албанці називають свою країну Шчіперія, що за однією з версій перекладається як «країна орлів». Тут є все для любителів найрізноманітніших видів відпочинку: 360 сонячних днів на рік, чудові дикі пляжі, самобутня національна кухня, і найголовніше - веселий і гостинний народ.

Курорти
Албанська Рів'єра – дуже популярний курорт із розкішними пляжами та насиченою екскурсійною програмою. Любителям відпочити під палаючим промінням сонця підійде місто Саранда – південні ворота Іонічного узбережжя. Місцеві курорти славляться чудовими гальковими пляжами. Саранду оточують маленькі селища, які уподобали туристи для спокійнішого відпочинку. Це Ксаміль, Борщ, Дермі, Хімар. На стику двох морів – Іонічного та Адріатичного розкинулося чудове курортне місто Влера. Тепла Адріатика відома своїми курортами: Дуррес, Шенджин та Велипойє. Ці курорти добре підходять для сімейного відпочинку.
 
Традиції
Традиції та звичаї Албанії так само численні та різноманітні, як численні та різноманітні природні краси та історичні пам'ятки цієї дивовижної країни. З глибини століть йде звичай албанської гостинності. Гість – це святе поняття для албанця. Якщо до будинку прийшов гість, його треба добре прийняти: накрити стіл та зайняти цікавою бесідою. Якщо замало грошей, господар займе, але організує частування для гостей. Навіть незнайомій людині, яка з'явилася на порозі, албанець не відмовить у допомозі.
 
Як дістатися
Час перельоту з Києва до столиці Албанії Тирану на чартерному рейсі близько 2:00. Для в'їзду в країну громадянам України не потрібно оформляти візу.

Кухня
Албанську кухню обов'язково оцінять любителі смачної та здорової їжі. Вона відрізняється незвичайною різноманітністю страв, у яких тісно переплелися іллірійські, турецькі, слов'янські та грецькі традиції. Особливе місце в албанській кухні посідають італійські страви. В Італії кажуть, якщо Ви хочете поїсти справжню італійську їжу за кордоном, то треба їхати лише до Албанії.

Албанія поки є єдиною країною, де заборонено застосування хімікатів та ГМО у сільському господарстві, тому як овочі та фрукти можна не сумніватися. У ресторанах на березі Шкодарського озера Ви скуштуєте знаменитого шкодарського коропа, а Охридське озеро славиться рибкою коран. Коран – це місцевий різновид форелі. Про смак цієї риби можна судити і за тим фактом, що англійська королева Єлизавета II регулярно замовляє її до свого столу.

«Солодка» кухня Албанії зазнала сильного впливу східної, в основному, турецької кулінарії. В албанських кондитерських Вам запропонують найрізноманітніші солодощі. Обов'язково спробуйте триліки. Це незвичайний бісквіт, покритий м'якою карамеллю та просочений молоком. Улюбленим напоєм албанців є кава, особливо «макіато» та «еспресо». Каву п'ють завжди і скрізь протягом усього дня.

 
Екскурсії
Албанія – країна з великим минулим та багатою культурою, тому повноцінний відпочинок тут неможливо уявити без відвідування історичних пам'яток. Починати знайомитися з країною краще з півночі та продовжити на півдні країни.
 
Круя – невелике, старовинне місто в Албанії, розташоване в центральній частині країни за 32 кілометри від Тирани. Історія міста пов'язана з ім'ям національного героя Албанії - Георгі-Кастріоті Скандербеу, який боровся проти Оттоманської навали. Це мальовниче місто розташоване на схилі гори Сарі Салтики на висоті 560 метрів над рівнем моря, його оточують високі гірські вершини. Звідси відкривається чудовий краєвид на околиці.
В Круе зібрана багата колекція історичних та культурних об'єктів.У стінах фортеці, в будинку, якому понад 200 років, знаходиться Етнографічний музей Доллма Текке. Він дуже цікавий для вивчення національної культури, домашнього укладу та звичаїв албанського народу. На вулиці старого міста Круї, яка веде до фортеці, ще з часів Скандербеу існує «старий базар». Тут Ви можете придбати албанські сувеніри, гарні ювелірні вироби ручної роботи, килими та вишивку, філігранні срібні та мідні вироби, вироби з алебастру, традиційний одяг та антикваріат.
 
Згадуваний у давнину римським поетом Катулсом, як «адріатична таверна», Дуррес є одним із найстаріших міст Албанії. Його історія налічує 3000 років. Місто, засноване в 627 році до н.е. колоністами, що прибули з Корінфа і Керкіри (Корфу), спочатку названий Епідамнос, змінив за своє життя шість імен. Сьогодні Дуррес є головним портом країни. Встановлено регулярне поромне сполучення з італійськими портами Барі, Бріндізі, Трієсте та Анкона та портом Копер (Словенія). Дуррес - найбільший та найпопулярніший в Албанії морський курорт.

Столиця Албанії - місто Тирана - розташована в чудовому місці: з одного боку її оздоблює гора Дайті з іншого - прибережна рівнина. Ця територія була заселена ще під час неоліту. Згадки про Тиран, як про місто, відносяться до 1614 року, коли турки на честь перемоги над Персією вирішили заснувати тут місто. Столицею Тирану було проголошено лише 1920 року. З цього часу її населення почало швидко збільшуватися і на сьогодні становить близько мільйона людей. Столиця Албанії – це великий комерційний та адміністративний центр із комфортними готелями, затишними ресторанами, дискотеками, клубами, барами.

Національний парк Дайті знаходиться на околицях албанської столиці. Від епіцентру економічного та культурного життя Албанії до тихого та спокійного парку Дайти лише 26 км. У парк Вас доставить сучасна канатна дорога. Ви побуваєте в Монастирі Різдва Пресвятої Богородиці (Ардениця), розташованому на вершині 237-метрового пагорба, поряд із селом Арденіца, що знаходиться приблизно за 10 км на північ від м. Фієр, а також у стародавньому місті Іллірії Аполлонія.

Археологічний парк Аполлонія знаходиться за 14 км на захід від м. Фієр. Аполлонія була заснована 558 р. до н.е. переселенцями із Корфу. Через Аполлонію проходив знаменитий римський торговий шлях "Віа Ігнатія" (з Риму до Константинополя). Вчені встановили, що в ті часи місто було значних розмірів, його оточувала 4-кілометрова стіна, населення Аполлонії налічувало приблизно 60 тисяч людей. Це було процвітаюче місто, що карбує власну монету і продає іллірійських рабів.

Озеро Коман – це чудове місце, що знаходиться в горах північної частини Албанії. Воно утворилося в 1978 році внаслідок будівництва електростанції на річці Дрін. Подорож озером проходить човном серед дивовижних диких пейзажів, які нагадують норвезькі фіорди. Глибина озера влітку становить 16-17 метрів, а взимку зростає до 21 метрів.

Шкодер лежить на північному заході Албанії, на березі озера з однойменною назвою, яка є найбільшою на Балканському півострові. Шкодер так само, як і багато міст Албанії має багату історію. Місто засноване в IV столітті до н.е. як столиця іллірійського племені Лабеат і є одним з основних центрів албанської історії та культури. Головна пам'ятка, яку відвідують усі туристи – фортеця Розафа, збудована ще іллірійцями. Далі шлях лежить у місто  Леже, який зіграв величезну роль історії Албанії. Саме в цьому місті відбулася історична зустріч головного національного героя Албанії Скандербега з іншими албанськими князями, після якої розпочався успішний опір османським загарбникам. Тут же, в Лежі, знаходиться Мавзолей Скандербега, який Вам і належить відвідати.
 
Вльора розташована у південно-західній частині Албанії, за 147 км. від Тирани, на морському узбережжі, у мальовничому районі, оточеному горами, у тому місці, де зустрічаються два моря: Адріатичне та Іонічне. Це – одне з найкрасивіших міст Албанії, його називають перлиною двох морів. Упродовж століть Влера залишалася важливим центром патріотичного руху албанців. Саме у Влері 28 листопада 1912 року було проголошено незалежність та піднято національний прапор Албанії. Албанія звільнилася від п'ятисотлітнього панування Туреччини. Влера була першою столицею незалежної держави.
 
Природна природна водойма Блакитне око, розташоване в мальовничому місці в 20 км від міста Саранда і отримало своє ім'я за дивовижний яскраво-бірюзовий колір води - це 18 джерел, що б'ють з-під землі з потужністю 6 куб. метрів/сек. Глибина джерела невідома, температура води близько 10 градусів. Вода від блакитного кольору в центрі до темно-синього по краях створює дуже мальовниче видовище, яке нагадує формою людське око. Місце дуже популярне серед місцевих мешканців. Тут проводять весілля, святкові обіди або просто відпочивають усією родиною. Ви проведете тут незабутній час, насолоджуючись природною красою, свіжим гірським повітрям. Також пообідаєте в ресторані, милуючись блакитними водами "Сурі калтера".
 
Відвідування археологічного парку Бутрінт - унікальне місце, занесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Ви дізнаєтеся про перше поселення на цій стародавній землі, яке, за однією з версій, було засноване троянцями, що втекли з зруйнованої Трої. На своєму шляху до Італії вони зупинилися на цьому місці, побудували місто, в якому частина з них залишилася жити. Ви познайомитеся з історією Бутринта за часів панування римлян, Візантії, венеціанців, у середні віки, період правління Алі паші Тепелени. Не пропустіть можливість пройти вулицями стародавнього міста, побачити на власні очі римські терми, античний театр, храм бога Асклепія, і багато чого іншого!

2400-річне місто-музей Берат увійшло до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Він розташований на березі річки Осумі біля підніжжя гори Томорі за 130 км від столиці Албанії Тирани. У давнину це місце вважалося священним. Берат, який називається також «містом вікон», зберіг два старовинні квартали: Мангалем і Гориця. Вони є прикладом класичного османського міста, частина якого займає фортецю. Її походження відноситься до IV століття до н. У фортеці можна побачити візантійські церкви з унікальними настінними розписами, цінними іконами. У Соборі Успіння Діви Марії розташувався Національний Іконографічний музей, де зібрано колекцію робіт відомого іконописця Онуфрі. У Бераті, як і в багатьох містах Албанії, православні храми є сусідами з мечетями. Одна з найвідоміших - Королівська мечеть заслуговує на особливу увагу і датується XV століттям.

У 2005 році історична частина міста Джирокастра була внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. В ході екскурсії Ви познайомитеся з фортецею міста, де зараз знаходиться музей зброї, побуваєте в етнографічному музеї (розташований у будинку, де народився Енвер Ходжа), прогуляєтеся вуличками Джирокастри, що зберегли архітектурний стиль типового міста Оттоманської імперії 17-19 ст. та зможете придбати сувеніри та вироби місцевих майстрів у численних магазинчиках, розташованих на старовинній торговій вуличці.

Термальні води Бенья розташовані за 14 км від міста Пермет. Тут є 3 головні джерела на відкритому повітрі, в оточенні мальовничих краєвидів. Один із джерел лікує проблеми зі шлунком, інший захворювання шкіри, третій буде корисним при лікуванні хронічних захворювань та ревматизму.

В Албанії велика кількість річок, тому всі бажаючі мають можливість взяти участь у рафтинг-сплавах разом з професійними інструкторами з каньйонів гірських річок.

Предложение дня

    Поиск тура
    Описание курортов