Угорщина
Описание
Угорщина є маленькою країною в серці Центральної Європи. Східні відроги Альп та Карпати облямовують усіяні пагорбами та невисокими горами рівнини, прорізані повноводними річками, що поточні з високих гір. На території Угорщини розташоване найбільше у Центральній та Західній Європі озеро – Балатон. Угорщина багата термальними і лікувальними джерелами.
Заповідник зберігає пастуші споруди, колишні станції перекладних поштових карет, харчевні та заїжджі двори, де можна скуштувати страви угорської кухні. У Північно-Західному районі країни є найбільш освоєні туристами гірськолижні курорти. Там же розташоване місто Егер – одне з найкрасивіших угорських міст із архітектурою у стилі бароко. У середні віки Егерська фортеця, перетворена нині на музей, здобула славу під час боротьби з турецькими завойовниками. На півночі країни розташований гірський масив Вишеградських гір. У їхнього підніжжя знаходяться дві старовинні королівські резиденції – Естергом та Вишеград.
Мільйони туристів приїжджають щорічно в Угорщину, щоб побачити вогні Будапешта, насолодитися ласкавою водою Балатона і прохолодою гірських лісів, відвідати старовинні міста, що стоять на берегах річок, подивитися селянські будиночки в Холлоку, вразиться сталактитовим печерам Аггтелека. А ще випити склянку білого вина в якомусь затишному льоху в Токаї чи на північному березі Балатона чи червоного – у винній провінції Віллань, спробувати угорську юшку в Сегеді, проїхати велосипедом горбистими районами країни, пройтися її степами, відвідати її заповідь захопиться її пам'ятками, які давно вже стали частиною світової спадщини.
Клімат
Клімат помірно континентальний. Середньорічна температура складає плюс 9-110. Літо майже завжди спекотне, середня температура липня – близько 250. Зима – коротка та порівняно тепла. Середня температура січня – мінус 10. Для Угорщини характерні тривалі та дуже теплі весна та осінь. Це, мабуть, найкращі пори року у тутешніх краях, коли протягом багатьох днів стоїть м'яка та сонячна погода.
Мова
Угорська мова належить до фінно-угорської мовної групи, а також англійська, німецька, російська.
Віросповідання
З церков, що діють в республіці, найбільша і впливова – римо-католицька, що об'єднує близько 70% віруючого населення країни, протестанти (в основному лютерани та кальвіністи) - 25%, іудеї.
Час відстає від київського на 1:00.
Офіційна валюта в Угорщині – форинт (ft), 1 фор. = 100 філерам. Один долар – приблизно 200 форинтів. Прийнято давати чайові порядку 10-15% від кінцевої суми рахунку, як і в перукарнях, косметичних салонах, таксі.
Митні правила
В'їзна віза – дає підставу для перебування на території країни протягом зазначеного в ній часу, але не більше 90 днів. Особливих обмежень на ввезення/вивезення товарів немає. Заборонено ввезення та вивезення наркотиків, зброї, боєприпасів, порнографії, музейних цінностей, а також неконсервованих м'ясних та молочних продуктів.
Покупки та сувеніри
Ваші рідні та близькі будуть раді традиційним угорським сувенірам: вишивці, кераміці, дерев'яним лялькам, вовняним виробам, фарфору та кришталю. Так само як сувеніри купують вино "Токай", салямі, червоний перець.
Транспорт
В Угорщині добре розвинений громадський транспорт, за допомогою якого можна дістатися будь-якого населеного пункту країни. Окрім міжміських поїздів, в Угорщині діє мережа приміських електричок. У кожному місті країни є тролейбусні та автобусні маршрути. У великих містах ходять трамваї, у Будапешті працює метро. Квитки на транспорт продаються в кіосках на зупинках, можна придбати економічні проїзні квитки на 1-3 дні на всі види транспорту, крім фунікулера.
Є спеціальна туристична картка «Будапешт», яка надає крім безкоштовного проїзду в міському транспорті, безкоштовний вхід до музеїв, знижку на екскурсії, знижки в купальнях, деяких музеях та ресторанах.
Таксі в Угорщині жовтого кольору, оплата за лічильником.
Взяти автомобіль в оренду можуть особи не молодші 21 року, що мають місце проживання на території Угорщини (наприклад, у готелі), за наявності прав та кредитної картки (або під заставу).
Пам'ятка туристу
Справжні міжнародні правила дорожнього руху. Застосування фар ближнього світла поза населених пунктів обов'язково й у денний час. Швидкість для машин обмежена: 60 км/год у міських районах, 80 км/год на шосе, 100 км/год на швидкісних дорогах та 120 км/год на автострадах. Миготливий зелений сигнал світлофора дорівнює жовтому. Автомобільний рух у центрі Будапешта заборонено.
Телефони: Швидка допомога: 104
Поліція: 107
Пожежна охорона: 105
Довідкова: національна абонентська мережа 198