Туніс
Описание
Туніс +380445370101
[email protected]
Туніс - країна, у якій органічно переплелися різні культури, релігії, звичаї. Хто одного разу побував у Тунісі, повертаються знову, щоб ще раз насолодитися давниною Карфагена, Сусса, Кайруана, Хаммамета, Монастира, красою квітучих садів, апельсинових та виноградних гаїв, неповторністю Сахари та її оаз.
Клімат
Клімат субтропічний середземноморський, Півдні тропічний пустельний. Середня температура січня +10°С на півночі та +21°С на півдні, у липні +26°С на півночі та +33°С на півдні.
Мова
Офіційна мова – арабська, французька, англійська, німецька, італійська.
Віросповідання
Іслам суннітського штибу, християнство, іудаїзм. Будь-які прояви релігійної нетерпимості суворо караються законом.
Час
Відстає від київського на 1:00.
Грошова одиниця та чайові
Грошова одиниця – динар. Іноземна валюта, чеки, кредитні картки приймаються без обмежень. Чайові, якщо Ви їх вирішите дати, становлять 10% суми рахунку.
Митні правила
Для туристичної поїздки віза не потрібна. Заборонено ввезення та вивезення динарів. Заборонено транзит предметів старовини. Обмежене ввезення алкоголю (2 л), тютюнових виробів (400 цигарок або 500 г тютюну).
Покупки та сувеніри
В основному сувеніри – це карбування, різьблення по дереву, кераміка, вироби з глини, шкіри, килими ручної роботи. У лавках прийнято торгуватись, інакше продавець може образитися.
Транспорт
Найбільш зручний транспорт - таксі, бувають міські та міжміські. Лічильник у таксі показує міліми (1 динар = 1000 мілімів). За допомогою автобуса можна дістатися до віддалених куточків країни. Для відвідування північного передмістя Тунісу можна скористатися поїздом, поїздка з Тунісу в Ла-Марсу займе 35 хвилин. Також можна взяти автомобіль напрокат. Швидкість руху у великих містах обмежена 50 км/год, на шосе – 90 км/год, на автострадах – 110 км/год.
Пам'ятка туристу
Фотографувати людей можна лише з їхнього дозволу. Перед входом у мечеть слід прикрити плечі, для огляду зазвичай відкрито лише внутрішній двір. Не можна фотографувати тих, хто молиться. У музеях та на місцях розкопок фотографувати можна, отримавши дозвіл.
Перебуваючи в апельсиновому, лимонному або оливковому гаю, можна нарвати плодів, запитавши дозволу у сторожа. У готелях та магазинах прийнято вітати один одного, навіть якщо ви не знайомі, при цьому мова вітання не має значення.