Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Непал

Описание

Непал +380445370101

[email protected]

Офіційна назва країни: Королівство Непал.

Столиця: Катманду (близько 725 тис. жителів).

Час: Місцевий час випереджає київське взимку на 3 год 45 хв, влітку - на 2 год 45 хв. Державні установи працюють з 10 і до 17 години (влітку) і до 16 години (взимку). Найбільш широко застосовується в Непалі літочислення називається Бікра Самбат (за його початок приймається 57 р. до н.е.). Рік по Бикрам Самбату ділиться на дванадцять місяців, перший із яких починається у середині квітня, тобто. місяці непальського календаря не збігаються із європейськими. Непальський місяць починається з другої половини європейського і відповідно включає ще першу половину наступного місяця.

Святкові та неробочі дні: вихідний день – субота. У непальському календарі відзначено понад 50 свят, причому загальна їхня тривалість становить близько 170 днів. Свята та фестивалі, маючи в основному релігійно-міфологічну основу, займають важливе місце у річному циклі непальців. Усі офіційні свята Непалу відзначаються за непальським календарем. За міжнародним календарем дні зазначених свят рухливі та визначаються на щорічній основі.

Валюта: грошова одиниця – непальська рупія (1 дол. США – 73 рупії).

Клімат: мусонний, з яскраво вираженою висотною поясністю – від вологих тропіків до крижаних пустель. Загалом можна виділити чотири основні сезони (самі непальці розрізняють шість): зима (з грудня по лютий; середні мінімальні та максимальні температури в долині Катманду +3 - +19 градусів), весна (з березня по травень; середні мінімальні та максимальні температури + 10 - +29 градусів), літо (з червня по серпень; середні мінімальні та максимальні температури +19 - +30 градусів) та осінь (з вересня по листопад; середні мінімальні та максимальні температури +12 - +26 градусів). Яскраво виражений сезон дощів (травень-вересень).

Транспортне сполучення: Транспортна інфраструктура Непалу розвинена відносно слабо. Залізничний транспорт не розвинений - загальна довжина залізничних ліній королівства 101 км. Пасажирські залізничні перевезення у Непалі відсутні.

Віза, прикордонний митний санітарний та ветеринарний контроль

Отримати в'їзну візу в королівство можна при перетині кордону в одному з восьми прикордонних пунктів країни (Трибхуванський міжнародний аеропорт м. Катманду, Біргандж, Белахія, Мохана, Гадда Чаукі, Какадвітта, Кодарі, Джамунаха), попередньо заповнивши спеціальну анкету та заплативши3 дол. США за одноразову візу терміном дії 60 днів та за додаткової оплати 50 дол. США – за багаторазову візу. При повторному в'їзді до країни віза видається безкоштовно за умови, що громадянин під час першого перебування у королівстві цього року перебував понад 15 днів. Транзитна віза терміном на три дні видається безкоштовно всім відвідувачам незалежно від їхнього громадянства.

При виїзді необхідно заповнити картку вибуття, пред'явити паспорт із візою та сплатити аеропортовий збір, включаючи туристичний податок, у розмірі 1.356 н.п. рупій (близько 20 дол. США), виїжджаючи до країн СААРК, та 1695 н. рупій (близько 25 дол. США) - у решту країн.

Іноземець із туристичною візою може перебувати на території Непалу не більше 150 днів. За продовження туристичної візи стягується збір у непальських рупіях рівний 30 дол. США. Імміграційні служби за проживання іноземців у Непалі із простроченими візами стягують штраф.

Згідно з чинними правилами, забороняється ввозити та вивозити зброю, боєприпаси, предмети військового спорядження, наркотичні речовини.

Предмети та вироби, що перевищують за вагою або кількістю наведених нижче норм, повинні бути задекларовані та пред'явлені до сплати ввізного мита, розмір якого визначається представником митниці безпосередньо у залі отримання багажу.

Безмитно до Непалу дозволяється ввозити: золото або вироби із золота - 50 гр.; срібло або вироби зі срібла – 500 гр.; один бінокль; один фотоапарат; один радіоприймач; один наручний годинник; касети – 15 шт.; CD-диски – 10 шт.; сигари – 50 шт.; сигарети – 200 шт.; тютюн – 250 гр.; фотоплівка – 15 шт.; спиртні напої – 1,15 літра або баночне пиво – 10 шт.; а також предмети особистого користування, одяг, продукти харчування, медикаменти – у розумних кількостях.

При ввезенні в країну телевізора, переносного комп'ютера, відео- чи кінокамери, супутникового телефону митний інспектор ставить у паспорт іноземному громадянину відмітку про їх ввезення, за наявності якої вищезазначені предмети підлягають обов'язковому вивезенню з Непалу. У разі відсутності цих предметів при виїзді митна влада має право вимагати від іноземця сплатити ввізне мито.

Іноземним громадянам забороняється вивозити предмети та вироби, що становлять культурну, історичну та археологічну цінність для Непалу. Дані предмети та вироби дозволяється вивозити лише за наявності письмового дозволу Департаменту археології Непалу.

Ввезення в Непал валюти та цінних паперів іноземними громадянами не обмежене, але обов'язковому декларуванню підлягають гроші, що ввозяться в королівство, у сумі рівні або перевищують 2 тис. дол. США.

Додаткові відомості

Вкрай бажана вакцинація від гепатиту, тифу, поліомієліту та правця, незважаючи на те, що при в'їзді в Непал сертифікат про щеплення не потрібний.

В умовах жаркого клімату та наявності небезпечних інфекційних захворювань необхідно дотримуватись санітарно-гігієнічних запобіжних заходів. Настійно рекомендується мити фрукти та овочі милом-антисептиком, вживати воду, молоко та сік із фабрично закупорених пляшок. З метою профілактики слід утриматися від вживання у громадських місцях: некип'яченої води та свіжих соків, свіжих овочевих та фруктових салатів, бажано чистити зуби, використовуючи воду з фабрично закупорених пляшок.

Рекомендується по можливості утримуватися від поїздок наземним транспортом за межі долини Катманду, в крайньому випадку користуватися лише послугами туристичних агенцій та готелями автомобілів та автобусів із зеленими ("туристичними") номерами та написами "тільки туристи" (tourists only). При організації виїздів за межі долини Катманду, у тому числі з метою трекінгу, користуватися послугами ліцензованих місцевих турагентств безперечно виконувати рекомендації їхніх представників щодо питань безпеки.

Медичну допомогу іноземні громадяни можуть отримати на комерційній основі у будь-якому приватному шпиталі Непалу. Усі витрати, пов'язані з медичною допомогою, оплачуються іноземцями готівкою або чеками. При цьому плата, що стягується з них, набагато вища, ніж встановлена ​​для місцевих громадян. У Непалі поступово запроваджується система медичної допомоги іноземцям зі страхових полісів.

Обмін грошей можна провести в аеропорту, державних та приватних банках, в офіційних обмінних пунктах або безпосередньо у готелі. Найбільш вигідний курс пропонують саме обмінні пункти, в готелях і аеропорту він занижений. Нарівні з непальською, має ходіння і індійська рупія (купюри номіналом не понад 100 рупій), що повсюдно приймається тут як платіжний засіб за фіксованим курсом (100 інд.рупій - 160 неп.рупій).

Зв'язок: телефони для екстреного виклику поліції: 100, 110, 120, 4226999 (Катманду), 5521207 (Патан), 6614821 (Бхактапур).

У столиці діє спеціальний поліцейський підрозділ, який займається допомогою туристам (тел. 4247041, 4429750, 4220818). Телефонний код країни - 977, Катманду - 1.

Виза в Непал

.

Туры
Все цены
Додаткові послуги
Страна
Название тура
Цена
Поиск тура