Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Мексика

Описание

Менеджеры направления
Інна Скакун
(044) 537-01-01 (вн. 136)
Територія Мексики входить у особливу культурно-географічну область - Мезоамерику, Саме тут багато століть існували найрозвиненіші цивілізації Америки.
Перша цивілізація, що мешкала на території Мезоамерики в районі Мексиканського нагір'я та узбережжя Мексики – ольмеки (VIII-IX ст. до н.е.).
Фундамент мезоамериканської цивілізації заклали тольтеки, які контролювали більшу частину нинішньої Мексики після ольмеків. Саме тольтеки створили релігію та міфологію, якими згодом користувалися найвідоміші цивілізації ацтеків.
(XIV-XVI ст. н.е.) та майя (з 1000 року до н.е.).
До здобутків мезоамериканських цивілізацій можна віднести ступінчасті піраміди, на вершинах яких знаходилися храми, гігантські стели, високий рівень розвитку архітектури, скульптури, образотворчого мистецтва, літератури (епос кітче «Попіль Вух») та астрології.
За п'ятнадцять століть до Колумба цивілізація майя винайшла точний сонячний календар і створила єдину в Америці розвинену ієрогліфічну писемність, використовувала в математиці поняття нуля, впевнено передбачала місячні та сонячні затемнення.
Вражаючим є той факт, що майя вміли пророкувати майбутні події, важливі для їхньої цивілізації з точністю до дня. Згідно з одним із древніх документів майя передбачили, що «вторгнення бородатих прибульців кине майя в вир сутінків богів довжиною в півтисячоліття». Іспанського конкістадора Ернана Кортеса, що прибув, індіанці прийняли за білошкірого бога Кецалькоатль, повернення якого морем також було передбачено індіанцями.
Так і сталося 4 березня 1519 року, коли Кортес, який мав у своєму розпорядженні 11 кораблів, 600 солдатів, 16 коней та кілька гармат, висадився на Мексиканському узбережжі та незабаром завоював місто Табаско. Він заснував нову іспанську колонію Веракрус, проголосив себе капітан-генералом та спалив кораблі, позбавивши свій загін можливості відступати. До 13 серпня 1521 року іспанці завоювали столицю Імперії-Теночтитлан. Так, одна з найбагатших країн світу, доти зовсім невідома європейцям, стала провінцією Іспанії, а пізніше віце-королівством Нова Іспанія.
У 1824 році було проголошено незалежну федеративну республіку, але земля залишилася в руках креолів, і ще століття країну терзали перевороти, диктатури та громадянські воїни.
Прийнята 1917 року Конституція діє досі. З 2006 року влада в країні перебуває в руках президента Феліпе Інохоса Кальдерона (Партії національної дії).
 

Столиця: Мехіко

Державний устрій: федеральна республіка.

Державна мова: іспанська. Поширені також прислівники майя, науатль та ін.

Релігія: католицька.

Населення: прибл. 109 млн. Чоловік.

Територія: 1.972.550 кв. км.

Найвища точка: вулкан Піко де Орісаба (5700 м).

Грошова одиниця: мексиканський песо, 1 USD = 12,8 MXP. Американський долар у Мексиці ходить паралельно з песо: навіть у державних магазинах можна розплачуватися доларами. Але здачу дають у песо. В аеропортах найбільш вигідний курс обміну валюти. Обмін валюти можна також зробити в банках, великих готелях, аеропортах або спеціалізованих обмінних пунктах casas de cambio. У курортних районах широко розвинена мережа банкоматів. Банки працюють з 9 до 13 години з понеділка по п'ятницю, у суботу - з 10 до 13 години. Неділя та дні національних свят – вихідні.

Клімат: субтропічний на півночі та тропічний на півдні. У прибережних курортних районах (Акапулько, Канкун) +26 ° С взимку та +35 ° С влітку. У країні виділяють сухий (листопад-квітень) та вологий (червень-вересень) сезони, які відрізняються не температурою, а кількістю опадів і особливо рівнем вологості повітря. Зима та весна вважаються найбільш сприятливими сезонами.

Різниця у часі з Києвом: час відстає від київського на 8 годин.

Напруга в електромережі: 110, американський роз'єм. Використовуються розетки із плоскими роз'ємами. Перехідники можна придбати майже у всіх магазинах готелю або за його межами.

Митниця: ввезення іноземної валюти не обмежене (декларація обов'язкова), ввезення та вивезення національної валюти – не більше 5000 MXN. При в'їзді до Мексики необхідно заповнити митну декларацію, в якій обов'язково перераховуються всі цінні предмети, що ввозяться до країни. Для особистого користування дозволяється ввезти не більше 400 сигарет або 50 сигар або 250 г тютюну до 2 л міцних алкогольних напоїв або вина. Заборонено ввезення фруктів, овочів та продуктів з них, рослин, живців та насіння рослин, квітів, м'ясопродуктів.

Корисні телефони:
Посольство України в Мексиці: (5) 273-13-05, 273-20-05
Туристична «гаряча лінія»: (5) 250-01-23, 250-04-93
Поліція, швидка, пожежні: 06
Національна служба допомоги на дорогах «Зелені ангели» (Angeles Verdes): 903-00-92, Мехіко: (5) 250-82-21
Телефонний код Мехіко - 5, Акапулько - 7444, Канкун - 9988, Рів'єра-Майя - 998, Плайя-дель-Кармен - 998, острів Косумель - 987, Юкатан - 99
З спиртних напоїв справжню славу країні принесла текіла, якою тут налічується понад 300 видів. Також гарні мексиканські вина (в основному вони створюються за європейськими технологіями), бренді «Дон Педро» і пиво «Корона». вироби зі шкіри, маски та фігури з дерева, кераміка, вироби з обсидіану та оніксу.
Гастрономія: мексиканська кухня - одна з найрізноманітніших та найсмачніших у світі. Кукурудзяний хліб та коржики є базовим продуктом, з додаванням якого формуються основні страви. Класика мексиканської кухні: буріто, фахітос, емпанада, чилі, кесадилья, гуакомоле, тостадос, халопенья.

Відстань:
Мехіко – Акапулько: 400 км
Мехіко - Канкун: 2000 км
Канкун - Рів'єра Майя: 60 км
Канкун - Чічен-Іца: 162 км
Канкун - Тулум: 100 км
Канкун - Меріда: 320 км

Офіційні свята та вихідні дні в Мексиці:

1 січня - Новий Рік
5 лютого – День Конституції
24 лютого - День Прапора
21 березня – День народження національного героя країни Беніто Хуареса
21 квітня - Страсна п'ятниця
Березень-квітень - Великдень
30 квітня – День Дітей
1 травня – День Праці
5 травня - Річниця дня битви при Пуебло 1862 р. (свято індіанців)
16 вересня – День Незалежності
12 жовтня - День Відкриття Америки, "Діа-де-ла-Раса"
20 листопада – День Революції
8 грудня - День Непорочного Зачаття
12 грудня – День Діви Марії Гуадалупе
25 грудня - Різдво

Оренда машин:
Щоб взяти в Мексиці авто напрокат, необхідно пред'явити чинні права міжнародного зразка англійською мовою і не молодше 21 року. Вартість - від 60 USD на добу (страхування включено), при тривалій оренді (від трьох тижнів) орендна плата знижується майже вдвічі.
Обмеження швидкості варіюється від 20 км/год у деяких містах до 110 км/год на швидкісних платних трасах.

Куріння у громадських місцях заборонено: штраф від 50 до 150 USD.

Магазини працюють з 10:00 до 20:00. Проте з 13:00 до 16:00 практично все у місті закривається на сієсту.

Чайові, зазвичай, становлять 10% від суми, зазначеної у рахунку. У ресторані прийнято залишати офіціанту до 15%, а носію, водію або гіду зазвичай 1-2 USD.

Теотіуакан («Місце, де народжуються боги») — досі неясно, коли тут почали селитися перші люди і чому місто було покинуте, але його архітектурні пам'ятники вражають. Піраміди Теотіуакана розташовані приблизно за 40 км на північний схід від столиці, Мехіко-Сіті.
Це одне з найбільш вражаючих місць у Мексиці – стародавнє місто, яке належало невідомій, але дуже розвиненій цивілізації. В Америці до Колумба не було масивніше споруд, ніж місцеві піраміди Сонця та Місяця.
Теотіуакан обезлюдів ще за 5 століть до появи ацтеків, які забобонно вважали, що ці грандіозні піраміди побудували боги. Багато мексиканців так вважають і сьогодні. Теотіуакан – головний об'єкт туристичного паломництва у Мексиці. Езотерики сподіваються знайти тут просвітлення, силу або хоча б просто побачити НЛО, що пролітає повз.
Незважаючи на спростування з боку офіційної археології, дослідники-ентузіасти не втомлюються заявляти, ніби мексиканські піраміди були побудовані цивілізацією, що випереджала з розвитку сучасну, можливо, навіть інопланетну. Мовляв, піраміди – це радіолокаційні та диспетчерські станції, обеліски – покажчики для пілотів, викладені кам'яними плитами прямі широкі проспекти – злітно-посадкові смуги, а врізані у стіни кам'яні кільця призначені зовсім не для «гри в баскетбол», а для закріплення ремонтні доки. На кам'яних барельєфах, що збереглися, деякі дослідники знаходять зображення астронавтів у скафандрах або за пультом космічного корабля. Щодо цього можна сперечатися, але відомо точно, що цивілізації мезоамерики чудово розбиралися в астрономії, будували грандіозні обсерваторії та кам'яні календарі, а також захоплювалися масштабними малюнками, видимими лише з неба.

Таско
Гірське місто Таско зберегло планування та забудову з типовими брукованими вулицями та будинками, властиве колоніальному періоду. Там варто відвідати площу Сокало, церкву Санта-Пріска, Каса-Борда та музей «Дон Гілермо». Таско також славиться своїми виробами зі срібла.

Оахака
Оахака на південному сході Мексики – столиця однойменного штату, її особлива чарівність – у поєднанні індіанських традицій та колоніального духу. Місто відоме ще й тим, що є центром виробництва "Мескаля", особливого виду текіли. Оахака знаходиться поряд з археологічним центром Монте-Альбан, одним із найбільш вражаючих у цьому районі.

Ушмаль
Ушмаль («Побудований три рази») – ще один важливий церемоніальний центр майя на Юкатані. Велика піраміда, Піраміда чарівника («Будинок карлика») заввишки 38 м, будівля Палацу правителя, що чудово збереглася, з його знаменитим «троном двоголового ягуара», Храм фалосів, Будинок черепах, чотирикутник Монастиря монашок і Піраміда старої чаклунки.

Паленці
Знамените місто майя Паленке розташоване в гірській сельві і оточене з усіх боків тропічною рослинністю. Найбільший інтерес там становлять Храм хреста, Храм листяного хреста, палац з обсерваторією, Храм сонця і, звичайно, головна піраміда Паленке. У Храмі написів знаходиться усипальниця короля Пакаля та безліч гігантських кам'яних плит з ієрогліфами.

Чичен-Ітца
Чичен-Ітца був одним із найбільших центрів індіанців майя на півострові Юкатан. У 2007 році ця велика археологічна зона була обрана всесвітнім голосуванням однієї з 7 Нових Чудес Світу. Храм воїнів, піраміда Кукулькана (внесена в новий список семи чудес світу), найбільше з полів, що збереглися на території Мексики для ритуальної гри в м'яч і кругла обсерваторія Ель-Караколь. Головна піраміда Чічен Ітці - піраміда Кукулькана, що називається на іспанський манер Ель Кастільо (тобто «замок»), – один із найбільш тиражованих туристичних символів. Ця піраміда – астрономічний календар: кількість щаблів її чотирьох сходів плюс один ступінь храму дорівнює 365 – числу днів на рік. Храм на вершині піраміди був присвячений Кукулькану – пернатому змію. У дні весняного та осіннього рівнодення тінь від сонця ковзає по сходах храму, створюючи ефект, ніби сходами повзе змія. Поруч із пірамідою розташована священна криниця-сенот, в яку жерці скидали жертви богам, як правило, - людські. Частиною комплексу є алея з «тисячою колон» і кругла вежа «обсерваторії».

 

Шель-Ха
Відомий як найбільший у світі «природний акваріум», Шель-Ха є справжнім раєм для любителів пірнати з маскою. Тут у крихкому вапняку знайшли собі притулок екзотичні лагуни, бухти та затоки. Оточене непрохідними джунглями, печерами, сенотами і навіть парою невеликих археологічних зон, це створення природи відіграло головну роль захисті фауни і флори цього регіону. Там Ви зможете сходити в Дельфінарій, де зможете поплавати з дельфінами, і в невеликий, але красивий пташник і навіть у табір черепах.

Акмаль
Акмаль в перекладі з майя означає «місце черепах». І справді, Акмаль відомий тим, що на його пляжі щороку для продовження потомства припливають тисячі черепах. Дайверам тут сподобаються лінії пляжів із пальмами та кораловими рифами в морі. У цьому районі також розташувалися численні невеликі міста та розкішні курорти.

Канкун
Привабливе бірюзове море та нескінченні білі піщані пляжі роблять курорт одним із найпривабливіших пляжних курортів на Карибах. Розташовуючись на півострові Юкатан, Канкун відомий чудовою сонячною погодою, свіжим океанським бризом і грою хвиль, що зачаровує. У туристичній зоні розташовані 5-зіркові готелі, спа, ресторани світового класу, магазини та галасливі нічні клуби.
Місто чітко ділиться на дві частини: діловий центр «даунтаун» на материку та острів, де й розташовані всі готелі курорту Канкун. Острів представляє ¦вузьку 25-кілометрову піщану косу, яка однією стороною звернена до Карибського моря, а іншою — до лагуни. З материком обидві частини з'єднуються мостами. Канкун пов'язаний автобусним сполученням з основними містами та археологічними місцями Юкотана, є спеціальні туристичні автобуси «Playa Express». Міські автобуси в Канкуні працюють з ранку до пізньої ночі, на косі також існує кілька маршрутів. Таксі у курортній зоні досить дорого.

Рив'єра Майя
Рив'єра Майя пропонує туристам отримати незабутні відчуття від відпочинку. Крім того, який ще курорт має сусідство з руїнами стародавніх міст майя, найбільшими бар'єрними кораловими рифами, чудовими готелями, кілометрами пляжів з білим піском, які омивають чисті сині води, «еко-археологічними тематичними парками», неймовірною можливістю для шопінгу .
Рів'єра Майя ідеальне місце для тих, хто хоче відпочити як на найкрасивіших пляжах Мексики, так і для тих, хто хоче пізнати дивовижну історію життя стародавніх майя до моменту пришестя іспанців на континент.
200-кілометрове узбережжя Рів'єри Майя відоме десятками своїх захоплюючих пляжів. Вважається, що пляж Тулума, незважаючи на невеликі розміри, є найпрекраснішим серед них. Однак, одним з найзнаменитіших і найкрасивіших пляжів є пляж біля міста Плайя-дель-Кармен – найжвавішого і туристичного міста Рів'єри Майя. Після розслаблюючого відпочинку на пляжі пройдіться по Quinta Avenida (5-а вулиця), головної пішохідної вулиці Плайя-дель-Майя, і Ви знайдете тут незліченну кількість магазинчиків, барів, ресторанів та вуличних артистів – нічне життя тут вирує аж до самого ранку!
Вважається, що найкращі нічні клуби розташовані в Канкуні, але є кілька гідних і на Quinta Avenida в Плайя-дель-Майя. Серед них можна виділити клуб «Синій Папуга», де Ви зможете танцювати буквально на пляжі, а також «Мамбо Кафе», де почуєте запальну музику сальсу, бачата та іншу латиноамериканську музику в живому виконанні гуртів з Куби, Домініканської Республіки та Мексики.
Уздовж більшої частини узбережжя розташувався Великий кораловий риф - найбільший у північній півкулі - де на морському дні Вам відкриється приголомшливий вид! Ви матимете шанс побачити сотні морських істот, у тому числі барвистих тропічних рибок, губок, морських зірок і, звичайно, вражаючі корали. Тут справжній рай для любителів дайвінгу!

Пуерто-Вальярта

Приморське місто-курорт, розташоване на березі затоки Бандерас - найбільшої затоки на тихоокеанському узбережжі Мексики. Це затишне колоніальне місто з брукованими вуличками та білими будинками з червоними черепичними дахами, які гармонійно сусідять із ультрасучасними готелями. Незабутні прогулянки на катері між гігантськими скелями, що утворюють уздовж узбережжя мальовничі морські тунелі, в яких застигла така бажана у тропічному кліматі тінь.

Акапулько
Всесвітньо відомий курорт на тихоокеанському узбережжі Мексики, що зберіг свій неповторний колорит. Акапулько щорічно приваблює мільйони туристів райським кліматом, білими пляжами, фантастичним нічним життям та казковою красою затокою (бухта Акапулько належить до чотирьох найкрасивіших заток світу). Готельна інфраструктура надзвичайно розвинена та відповідає найвищим світовим стандартам.

Косумель
Найбільший острів Мексики (14 км завширшки та 53 км завдовжки), розташований за 19 км на схід від півострова Юкатан. Цей один із найкращих курортів Мексики завоював популярність своєю чудовою красою підводного світу і другим у світі за величиною кораловим рифом. Його протяжність понад 700 км, і він поступається лише Великому Бар'єрному рифу в Австралії. Курортне життя острова сконцентровано вздовж білих піщаних пляжів західного узбережжя і займає лише 3% усієї території острова, на решті знаходиться національний парк.

Лос-Кабос
Розташований в південній частині півострова Каліфорнія і приваблює любителів водних видів спорту, особливо риболовлі, для якої тут створені ідеальні умови. Синє море, чисті пляжі та чудова природа приваблюють туристів з усього світу у цей райський куточок.

Виза в Мекскику
Система електронної авторизації (СЕА)

Для громадян України, які відвідують Мексику з метою туризму, транзиту та бізнесу, діє електронна система отримання дозволу на в'їзд, без необхідності відкриття візи в посольстві.

Необхідна умова: переліт має здійснюватися авіакомпанією, яка працює із Системою Електронної авторизації (СЕА) Мексики.

Список даних авіакомпаній:
AIRFRANCE
МАУ + MARTINAIR
KLM + MARTINAIR

Електронна роздільна здатність безкоштовна, дійсно для однієї поїздки, розрахована на один в'їзд і максимальне перебування протягом 180 днів. Дозвіл повинен вимагатися не менше ніж за 30 днів до дати передбачуваної поїздки і може бути використаний протягом 30 днів з моменту його підтвердження. Оформляється воно на сайті Посольства Мексики (http://embamex.sre.gob.mx), через заповнення анкети з моментальним підтвердженням дозволу на в'їзд, або з очікуванням відповіді, або з відмовою.

Мінімальний термін дії паспорта 6 місяців!

Анкетні дані, необхідні для отримання дозволу, повинні надаватися латинськими літерами як у закордонному паспорті. Інформація має бути достовірною та правильною. Інакше існує можливість отримання відмови та неможливості посадки на борт чи в'їзду до Мексики.
Роздрукований дозвіл необхідно уважно перевірити оскільки помилки не допускаються і пред'явити його разом з паспортом та авіаквитком представнику авіакомпанії при реєстрації на рейс. Авіакомпанія перевірить інформацію і якщо все правильно посадка буде дозволена.
Після прибуття до пункту в'їзду до Мексики необхідно показати чинний паспорт та електронний дозвіл агенту міграційної служби для їх перевірки.

Отримання довгострокової візи до Мексики (до 10 років)

Перелік документів для отримання візи:

  • Заповнена анкета (латинськими літерами) з відбитками пальців (відбитки пальців можна зробити в офісі туристичної фірми спеціальною фарбою).
  • Анкетні дані (домашня адреса, телефон домашній та мобільний обов'язково)
  • 1 кольорове фото 3,5 на 4,5 см на білому тлі (80% обличчя).
  • Ксерокопія чинного закордонного паспорта, якщо новий паспорт, надати копію старої з/п сторінок з візами. Якщо є другий закордонний паспорт, що діє, показати його при подачі документів
  • Ксерокопії всіх сторінок українського паспорту
  • Документи, що підтверджують достатню економічну спроможність:
    довідка з місця роботи на бланку підприємства (з усіма реквізитами, тобто із зазначенням адреси, телефону, факсу), із зазначенням дати початку роботи, посади та заробітної плати (не менше 500 у.о.) за останні 6 місяців, копія трудової книжки засвідчена печаткою та підписом роботодавця;
    свідоцтво приватного підприємця та платника податків;
    довідка з банку про наявність рахунку із зазначенням дати відкриття рахунку, залишок, рух за останні 3 місяці;
    ксерокопія платіжної картки; документи про наявність нерухомості (копії, засвідчені нотаріально або копії та оригінали показати при поданні документів).

Згідно з рішенням Інституту Міграції Мексики з 1 травня 2010 року всі туристи, які мають візу, можуть їхати до Мексики як туристи без необхідності відкриття мексиканської візи.

Нова вимога для неповнолітніх дітей для в'їзду до Мексики:
Усі неповнолітні (до 18 років) діти, які прямують до Мексики без супроводу батьків, у супроводі одного з батьків, із родичами (але не батьками), у групі дітей без батьків, як при в'їзді, так і при виїзді з Мексики, мають пред'являти нотаріально завірений дозвіл батьків із Апостилем, завіреним мексиканським посольством. Не здатність пред'явити вищезгадані документи призводитиме до відмови у в'їзді або виїзді в/з Мексики.
Клієнтам необхідно самостійно звертатися до Консульського відділу Посольства Мексики та апостилювати нотаріально завірену згоду на виїзд. Термін оформлення може змінюватись від 2 тижнів і більше, тому звертатися необхідно завчасно.

ПОСОЛЬСТВО МАЄ ПРАВО ВИКЛИКАТИ ТУРИСТА НА СОБІСИ АБО ПОПРОСИТИ ДОНЕСТИ ДОДАТКОВІ ДОКУМЕНТИ!

Предложение дня

    Туры
    Все цены
    Додаткові послуги
    Поиск тура
    Описание курортов