Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Македонія

Описание

Македонія +380445370101

[email protected]

Республіка Македонія – держава на південному сході Європи, на Балканському півострові. На півночі межує з Косово та Сербією, на заході – з Албанією, на півдні – з Грецією, на сході – з Болгарією.

Македонія знаходиться в долині річки Вардар, і таки більшу частину цієї країни займають гори (Скопська-Црна-Гора, Пінд і Пірін). Найвища вершина Македонії – гора Кораб, висота якої сягає 2764 м. Загалом у цій країні є 16 гір, висотою понад 2 000 метрів.
Найбільші озера в Македонії – Охридське, Преспа та Дойранське.

Природа та клімат

Македонія – гірська країна. Розташована в межах двох великих гірських систем: на крайньому заході вищих гір Пінд, що є продовженням Динарського нагір'я, і ​​нижчих Родоп – у центрі та сході. Ці гірські системи розділені долиною р. Вардар. Найбільш високі гірські хребти утворюють природні кордони країни: на кордоні з Сербією – Шар-Планіна з горою Титов-Врх (2748 м), Црна-Гора, Доганиця, на кордоні з Болгарією – Осоговська-Планіна та Малешевська-Планіна, на кордоні з Грецією – Біласиця, Козьяк, Кожуф, на кордоні з Албанією – Корабі з вершиною Кораб заввишки 2754 м (найвищою точкою країни) та Ябланиця. Центральна частина Македонії є мозаїкою нижчих гір і міжгірських улоговин.

Клімат Македонії перехідний від помірного до субтропічного. Він характеризується теплим літом, помірно прохолодною зимою, рівномірним розподілом опадів протягом року. Середня річна температура 11-12 ° C, середня температура липня 21-23 ° C, січня - прибл. 0 ° C. Середня річна кількість опадів 500-700 мм, причому на півдні їх випадає більше.

Річки – гірські, несудноплавні, але мають значний гідроенергетичний потенціал. Деякі річки влітку пересихають. Найбільша річка Македонії Вардар перетинає всю країну із півночі на південний схід. Її основні притоки – Црна, Брегалниця, Пчіня. Майже всі річки належать до басейну Егейського моря. Виняток становить р. Дрін, що з Охридського озера і впадає в Адріатичне море. На південному заході на кордоні з Албанією розташовані великі озера Охридське та Преспа, що частково належать Македонії, на південному сході, на кордоні з Грецією – Дойранське озеро.

Ґрунти бурі та світло-бурі гірничо-лісові, часто щебеневі. Ліси займають прибл. 49% площ країни. Домінують різні типи широколистяних і змішаних лісів, що змінюють один інший у міру підвищення місцевості, – від дубово-грабових з домішкою клена, липи, сосни в нижніх гірських поясах до букових та буково-ялицевих з домішкою сосни та ялини понад 800–1000 м. Гірські схили на заході Македонії часто вкриті чагарниковою рослинністю. Понад 2000 м над у.м. поширені субальпійські луки. На крайньому південному сході на коричневих ґрунтах поширена вічнозелена субтропічна рослинність.

Тваринний світ небагатий. З великих ссавців зустрічаються бурий ведмідь, рись, кабан, козуля, сарна, лисиця, вовк. Численні зайці та інші гризуни, змії, ящірки. Багата орнітофауна. Найбільші її представники – орли, шуліки, куріпки, баклани (на Охридському озері), білоголовий орлан (в околицях Тіквешського озера). В Охридському озері водяться десятки видів риб, у тому числі 13 видів коропових (один з них ендемічний), європейський вугор, лососеві, у тому числі ендемічний охридський лосось та форель.

Македонія має в своєму розпорядженні незначні запаси рудних і нерудних корисних копалин: залізної, свинцево-цинкової, нікелевої, мідної та марганцевої руди, хромітів, магнезиту, сурми, миш'яку, сірки, золота. Крім того, є поклади бурого вугілля, трапляються польові шпати, доломіт, гіпс.

У Македонії приділяється увага охороні навколишнього середовища. На її території створено великі національні парки – Маврове, Галчиця, Пелістер.

Кухня

Національна кухня Македонії – змішання традицій приготування таких країн, як Туреччина, Болгарія, Сербія і т.д. Основа кухні – м'ясо, овочі, зелень, сир та спеції. Національні страви македонської кухні: пироги «бурек» та «тавче гравче», «охридська» квасоля, ковбаски «чевапчичі», страва з картоплі «мусака», салат «айвар» та інші. З напоїв популярний «холландсе коффіє» (кава), різні чаї, трав'яні настої, соки, горілка «ракія», місцеві вина та пиво.

Виза в Македонію

Громадянам України для візиту до Македонії віза не потрібна. При в'їзді на територію Македонії вам буде достатньо пред'явити закордонний паспорт із запрошенням до країни або оригіналом туристичного ваучера. Ваучер повинен підтверджувати бронювання готелю на весь термін перебування в Македонії. І, звичайно ж, до Македонії можна потрапити за наявності шенгенської візи, що діє.

Якщо ви збираєтеся перебувати в Македонії з будь-якими цілями не більше 90 днів, віза вам не знадобиться.

Щоб пройти митний контроль без візи, необхідно мати при собі:

- закордонний паспорт;
- Страхування;
- Фінансові кошти на час подорожі.
Зазвичай достатньо одного закордонного паспорта. Прикордонники можуть також попросити пред'явити вашу банківську картку або готівку. Інші документи вам не знадобляться.

Якщо ваша поїздка передбачає більш тривале перебування на території країни або ви хочете приїжджати частіше, візу оформляти доведеться. Для цього необхідно готувати такі документи:

- закордонний паспорт;
- одне фото 3*4;
- Заповнена заява (його форма знаходиться на сайті посольства);
- страховку (обов'язково);
- ваучер туриста чи бронь готелю.

Туры
Все цены
Екскурсії
Новорічні тури
Страна
Название тура
Цена
Поиск тура
Описание курортов