Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Литва

Описание

Литва +380445370101

[email protected]

Литва – держава на північному сході Європи, на східному узбережжі Балтійського моря. Межує з Росією, Білоруссю, Польщею та Латвією. Омивається Балтійським морем. Рівнинна країна з кількома пологими височинами заввишки до 300 м-коду.

Демократична республіка. Глава держави – президент. Законодавчий орган – однопалатний парламент (Сейм).

Погода:

Перехідний від морського до континентального. Вологий морський вітер стримує літню спеку і пом'якшує зимові холоди. Літо – нежарке. Дощі часто випадають. Зима тепла та сира. Типові затяжні мрячі дощі у будь-яку пору року, а також літні тумани та грози.

Середня температура повітря у Вільнюсі: Січ Лют

t° C -6 -5 -1 +6 +12 +16 +18 +17 +12 +7 +1

Державна мова: литовська

У туристичній сфері широко використовуються англійська, німецька та російська.

Релігія: 79% населення - католики, 4% - православні, 10% - протестанти (лютерани та євангельські християни).

Валюта: Міжнародна назва: LTL

Литовський літ дорівнює 100 центам. У ході банкноти номіналом 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 літ, а також монети номіналом 5, 2 і 1 літ, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 цент.

Напруга в мережі: 220V

Чайові: Чайові зазвичай сплачуються за бажанням клієнта, зазвичай буває достатньо суми в 1 літ.

Кухня! З давніх часів у Литві широко використовують у їжу зерно, крупи, м'ясо та молочні продукти, не забуваючи про овочі, фрукти та дари лісу. Особливо люблять житній хліб.

У Литві популярні страви з картоплі: видарай, діджкукуляй (відоміші як цепелини, але повернули старовинну назву), швілпікай (бульбонай) та литовські сирні сири - кислі, солодкі, з кмином, тверді, м'які та ін. За старих часів сир з медом подавала на стіл, коли заглядав несподіваний гість. Звичайно, на столі з'являвся і копчений кумпіс (окіст), ковбаса, яєчня.

Литовська нація не жила ізольовано. Це відбивається і в національній кухні. Чимало страв запозичено у сусідніх народів ще за давніх часів. Деякі їх змінилися, адаптувалися до литовської кухні і тепер неможливо назвати їх чужими. Наприклад, картопляна запіканка (кугяліс) потрапила до Литви з німецької кухні і тепер її печуть у всій Литві.

Хоч Литва і невелика на території, але поділена на кілька етнографічних областей. Кулінарні уподобання відрізняються. Наприклад, Жемайтійці (жителі центральної литви) воліють каші, окрошку; аукштайтійці - млинці, шиупиніс, сир; дзукийці – їжу з гречки, грибів, картоплі; сувалкійці - копчене м'ясо, діджкукуляй, картопляну ковбасу.

З м'яса найбільше вживають свинину. Її солять, коптять чи в'ялять. Роблять скиландиси із свинини з додаванням приправ: цибуля, часник, перець. Таке м'ясо довго зберігається. Термін скіландис згадується ще в інвентарних описах Великого князівства Литовського ХVI – XVIII ст. Для тривалого зберігання роблять ковбаси. У східних районах їх в'ялять, в інших коптять.

Рибу використовували жителі узмор'я, Щоправда у багатьох селах селяни розводили коропів. Треба згадати прісноводних риб із річок та озер.

Як відомо литовці прийняли християнство пізно: у XIV - XV ст., тому тривалий час зберігалися язичницькі обряди та забобони. Прийняття християнства теж позначилося на традиціях – релігійні свята, пости. Згадаю деякі страви. Наприклад: різдвяна вечеря – страви з риби, гриби, киселі та кукулайчай (слижюкай). Це шматочки тіста, що подаються маковим молоком. Ужгавени (=масляна) - млинці, борошняні та картопляні, і жемайтійці варять шиупиніс з гороху, картоплі, жирної свинини, іноді додають перловку. Великдень - пироги, м'ясні страви та маргучай (фарбування). Фарбки зазвичай з візерунком або подряпують на пофарбованих, або наносять воском, або перед варінням прикрашають листочками.

Напої. Зі старовинних - меди, заслуговує на згадку той факт, що в історичних джерелах згадуються меди як обов'язковий напій литовців і прусів. І звичайно "Литва п'є пиво", пиво варили з ячменю, рідше з жита або пшениці, для пінності додавали в солод горохове борошно. Варіння пива вважалося чоловічою роботою. Жемайтійці часто робили пиво із сухарів, хмелю та цукру. Ще з житніх сухарів готували квас.

Виза в Литву
УВАГА!!!
Починаючи з 11 червня 2017 року, громадяни України, які мають біометричні закордонні паспорти для виїзду за кордон, звільняються від необхідності отримання візи. Відповідно, власники закордонних паспортів старого зразка (отримані до 2015 року) або нового, але без біометрики зобов'язані як і раніше оформлювати візи для виїзду за кордон.
Туры
Все цены
Додаткові послуги
Страна
Название тура
Цена
Поиск тура