Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Китай

Описание

Китай +380445370101

[email protected]

Держава у Центральній та Східній Азії. Межує з Монголією, Росією, КНДР, В'єтнамом, М'янмою, Лаосом, Індією, Бутаном і Непалом, Пакистаном, Афганістаном та Таджикистаном, Киргизстаном та Казахстаном. Омивається водами Бохайського, Жовтого, Східно-Китайського та Південно-Китайського морів (довжина берегової лінії – 18 тис. км), країні належить понад 3,4 тис. островів.

Китай - третя за площею території країна світу (9,6 млн кв. км). Рельєф країни вкрай різноманітний - від обрамленого найвищими гірськими системами Азії нагір'я Тибету (середня висота близько 4500 м) на південному заході і високих рівнин і гір Східного Тянь-Шаню на північному заході, до Лесового плато і низовин Великої Китайської. На північному сході тягнуться невисокі ланцюги Маньчжуро-Корейських гір та Хінгана, а на півдні - гори Наньлін та Юньнань-Гуйчжоуське нагір'я. Кам'янисті пустелі Такла-Макан та Гобі займають великі ділянки на півночі та заході країни, а окультурені субтропічні ліси – південний схід Китаю.

Сильно відрізняється у різних частинах країни не більше трьох кліматичних поясів: помірного континентального (захід і північ) з спекотним літом і суворою зимою, субтропічного в центральних районах країни та тропічного мусонного на південному узбережжі та островах. Характерною рисою є дуже висока вологість повітря влітку у багатьох центральних та південних районах.

Середня температура в північних районах взимку близько -7°С (не рідкість -20°С), влітку близько +22°С і досить сухо. У центральній частині Китаю взимку від 0 до -5°С, влітку - близько +20°С. У південних районах взимку від +6°С до +15°С, влітку - вище +25°С.

Взимку та восени часті потужні тайфуни на півдні та висушуючі вітри у північній та західній частині країни.

Основною одиницею є Юань (CNY), рівний 10 цзяо (або мао), у свою чергу рівний 100 финь (фень). У обігу знаходяться купюри в 1, 2, 5, 10, 50 та 100 юанів, 1, 2 та 5 цзяо, а також 1, 2 та 5 фень. Юань – єдиний офіційний платіжний засіб на території КНР.

У Китаї налічується близько двох десятків гірськолижних центрів, що розкидані по всій території країни. Чи хоч один з них може служити основною метою поїздки до Китаю, але як різноманітність і місцева екзотика цілком згодяться.

Берегова лінія Китаю тягнеться на 18 тис. км. і омивається водами Бохайського, Жовтого, Східно-Китайського та Південно-Китайського морів. Однак найбільш популярний у туристів курорт у Китаї лише один – знаходиться він на острові Хайнань.

У Китаї є все: найвищі гори і нагір'я, низовини і рівнини, вздовж берегів численних морів - порти, пляжі та курортні місця, знамениті монастирі, у тому числі легендарний Шаолінь, женьшеневі ферми в провінції Цинхай, численні археологічні розкопки в Макан, альпіністські бази на східних схилах Гімалаїв та Каракоруму. Колосальні "запаси" природних пам'яток - мальовниче Юньнань-Гуїчжоуське нагір'я з безліччю гірських річок, водоспадів і глибоких печер, унікальні озера Тайху і Сіху, мальовнича гора Тайшань (внесена до списку скарбів ЮНЕСКО), Дуньхуанські печі , водоспад Хуангошу (висота 74 м., ширина 81 м.), карстові печери та "кам'яний ліс" у повіті Ваньшен, печери Рід Флют, Чорного Будди, Нової Води та Дракона біля Гуансі, величні печери Лонггонг і Жіцзін недалеко від Aн у неозорих степах Внутрішньої Монголії можна побачити стародавнє мистецтво кінних змагань. У лісах Великого Хінгана влаштовуються полювання. У Харбіні щорічно проводяться фестивалі крижаної скульптури та можна навіть покататися на гірських лижах та ковзанах.

Мандруючи древнім Шовковим шляхом, можна побувати в Сіньцзяні, де знаходяться три знаменитих каньйону, в Санься на річці Янцзи, на горі Емей і в державному заповіднику Цзючжайгоу. Унікальний по мальовничості край - річка Ліцзян у Гуйліні та п'ять "священних" гір, що рясніють найкрасивішими місцями. Гора Хуаншань вважається "обличчям китайських гір", а гора Емейшань славиться своєю важкодоступністю та неповторною чарівністю. Для туристів відкрито 99 міст величезного культурно-історичного значення та 750 унікальних культурних пам'яток, що знаходяться під охороною держави, а також 119 пейзажних місць. Серед них 19 занесено до списку всесвітньої природної та культурної спадщини ООН.

Пекін, що лежить на південь від плато Шаньсі, хоч і не найдавніше місто країни, але одне з найцікавіших. Обов'язково варто оглянути "Заборонене місто" - найбільший з палацових комплексів імператорського палацу Гугун (Палац старих правителів, XV ст.), що збереглися у світі, обнесений середньовічною стіною і буквально насичений історичними спорудами (понад 9 тис. будівель). Сьогодні у багатьох приміщеннях відкрито музейні експозиції, виставлено зібрання імператорських скарбів, колекції годинників, маріонеток, найдавніші зразки кольорової кераміки, нефритові вироби, вироби з бронзи, похоронні статуї часів імператора Цінь Шихуана, твори каліграфії, живопису, різьблення. Не менш цікаві одна з найбільших площ світу - Тяньаньмень ("площа Воріт небесного спокою", 880х500 м.), "Передні ворота" Цзянмень і ворота Тянаньмень (1651 р.), Літній Палац (122, 22 км) парки Бейхай ("північне море") і Іхэюань ("парк безтурботного відпочинку"), обнесений двома стінамиХрам Неба "Тяньтань" (1420 р.) зі знаменитою Хуйінбі ("Стіна звуку, що повертається"), "кругле місто" Туаньчен з сяйва" Ченгуандянь і "Стіною дев'яти драконів" Цзюлунбі. Також цікаві буддистський храм Юнхегун (1694-1746 рр.), "храм Конфуція" Кунмяо (1306 р.) на північний схід від парку Бейхай,даоський храм Байюньгуань, мавзолей Мао Цзедуна",Маочжуй мостів у Китаї - Лугоуцяо (Міст Марко Поло, 1189 р.), Національна галерея, парк Цян-Тан з гробницями 13 імператорів династії Мін та "алеєю тварин" (50 км. на північ від Пекіна), комплекс будівель музеїв Істор китайської революції, Парк Миру з копіями найвідоміших споруд світу, "підземне місто" часів "Культурної революції" та просто колосальна кількість храмів.

Безліч туристів приваблюють прекрасні музеї китайської столиці - Пекінський музей природознавства, Військовий музей китайської революції, Музей прикладного мистецтва Китаю в універмазі Байшен, Художній музей Яньхуан, Столичний Музей і безліч.

Величезна кількість гостей приїжджають до Пекіна, щоб відвідати його неймовірно дешеві ринки. Найбільш популярні ринки Шовковий (Ксьюшуї), Перлинний та Яболу (Ябао Луа), магазин "Дружба" на Янгуаменуей, універмаг "Люфтганза" ("Яньша"), а також сотні торгових точок на "головній вулиці Китаю" - Чананцзе.

У 80 км. на північний захід від Пекіна проходять ділянки Бадалін, Мутянню (90 км на північ) і Сіматай (110 км на північний схід) Великої китайської стіни (II-III ст., загальна довжина близько 6,8 тис. км.) . У 200 км. на схід від столиці, на березі Жовтого моря, лежить прекрасне курортне місце Бейдайхе, біля якого до моря виходить східне закінчення Великої стіни. За 17 км. на південний захід від Бейдайхе на 52 км. тягнеться знаменитий "Золотий пляж", обрамлений величезними піщаними дюнами. Неподалік лежать не менш відомі морські курорти Хебей та Кінхуангдао.

У стародавньому місті Сіань знаходиться унікальний музей теракотових постатей воїнів і коней з гробниці імператора Ціньшихуана, а біля Чжоукоудянь розташовані внесені до списку культурної спадщини ЮНЕСКО унікальні археологічні ділянки - місце виявлення і скопіювання. У Сучжоу налічується понад 100 добре збереглися садово-паркових ансамблів, створених багатьма поколіннями імператорських династій. На південний схід від Пекіна знаходяться знаменита мальовнича гора Тайшань - одна з найбільш шанованих святинь з п'яти священних гір даосизму, а також храм Конфуція (478 р. до н. е.) і архітектурно-парковий комплекс резиденції Яньшенгун недалеко комплексом особняків, що його оточують, і "Лісом Конфуція" - величезним парком з унікальними деревами і найкраще збереженим стародавнім цвинтарем Китаю.

Розташоване в провінції Шаньсі місто Пін'яо було засноване в VII-VIII ст. до зв. е. і відомий стародавньою міською стіною (1370 р.) завдовжки понад 6 км., храмом Чженьгоси з дерев'яним павільйоном Ваньфоси (X ст.), унікальними храмами Шуанліньси (571 р.) і Цинсюйгуань (657 р.м.), а також храмів та монастирів. Місто внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ще одне стародавнє місто зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - маленький Лицзян в провінції Юньнань. Головна визначна пам'ятка міста - викладена різнокольоровими кам'яними плитами - вулиця-площа Сифан - один із центрів Шовкового та Чайного торговельних шляхів давнини. Особливу чарівність місту надають сотні струмків і річечок, що перетинають його, через які перекинуто близько 1000 мостів, побудованих у різні епохи і в різних стилях.

У Гуанчжоу, головному місті провінції Гуандун, що простяглася вздовж узбережжя Південно-Китайського моря, варто відвідати головний зоопарк країни, музей Гуанчжоу, мечеті Гуантаси і Хуайсенг, пагоду Женхай і храм Шести Смоковниць. Саме місто являє собою відкриту економічну зону з надзвичайно розвиненою торгівлею і сферою морських курортів, що починає інтенсивно розвиватися. Найближчий Наньцзін, давня (до 1420 р.) столиця країни, славиться широкими бульварами і тінистими деревами, що в умовах досить спекотного місцевого клімату (його часто називають "одна з трьох печей Китаю") перетворює його на своєрідний оазис. Тут збереглися численні середньовічні споруди, у тому числі міська стіна епохи Мін (33 км. – найдовша міська стіна світу), храми та пагоди, а також мавзолей першого президента Китайської республіки Сунь Ятсена на схід від міста.

Чунцин - одне з древніх міст Китаю, його історія налічує понад 3 тис. років. Місто відоме своїми старими, приліпленими до схилів гори, кварталами, гарячими джерелами, мальовничими передгір'ями гір Цзиньюньшань і Наньшань, а також прилеглими Улунськими печерами, лісопарком Цзіньфошань, наскальними барельєфами Дацзу, барвистими водоспадами на річці Цзи. Хечуані, архітектурно-пейзажним ансамблем фортеці Шибаочжай у повіті Чжунсянь, кумирнею Чжан Фея в Юньяні, буддійським монастирем Шуангуйтан у повіті Лянпін та "кам'яним лісом" повіту Ваньшен. У місті цікаві Музей "Хун'яньцунь", Меморіальний комплекс жертв гоміньданівських концтаборів, резиденції Чан Кайші, Чжан Чжичжуна ("Гуйюань") і Кун Сянсі ("Кун'юань"). Від міста починаються численні річкові круїзи великою річкою Янцзи, до порогів Фулін та "небесних сходів" у повіті Шичжу.

У Гонконгу, найжвавішому глибоководному порту світу, цікаві парк Вікторії на схилі гори, "район плаваючих ринків" Абердін, храм Мен Мо ("Храм Старого Мо"), Центральний ринок, "рай для моряків" Ванчай, будівля Законодавчої ради, англіканський собор Св. Джона, будівля колишньої французької місії, Будинок уряду, чудові заповідні парки, площа яких становить близько 40% всієї території міста, зоологічний та ботанічний сади, пляжі Ріпалз-Бей, Діп-Уотер-Бей та Стенлі, а також ультрасучасні будівлі банків та фінансових організацій

На півострів Коулун, в Тсім Ша Тсуі, знаходиться туристичний центр Гонконгу - тисячі магазинів і барів, Музей Космонавтики, Музей Історії та знаменитий готель Пенінсула, парк "Місто, обнесений стіною" з реліквіями династії Цін, гігантські шахові дошки, сад птахів, оран. експозиція Бонсай та інші ландшафтні пам'ятки. Острів Лантау славиться відносно незайманою природою та монастирем По Лінь з його гігантською статуєю бронзового Будди.

Окрема адміністративна одиниця Шанхай – одне з найбільших торгових міст світу. Крім тисяч торгових установ вулиць Нандзін Донлу, Хуайхай Чжунлу, Жінлін Донлу, Сичуань Бейлу, Цзіньлін Донлу і Нянцзін Сілу, а також районів Банд і Френчтаун, тут обов'язково слід оглянути мальовничу вулицю Сіжоу Крик, Старе місто, площа Реньмінь з великим Шанхай Центр Шанхаю, Музей мистецтва та історії, Музей природничих наук, сад мандарина Ю (XVI ст.), сад Пурпурових Осінніх Хмар, храми Нефритового Будди (Юйфеси) та Ченхуанмяо, а також велична 5-ярусна пагода Лунхуа.

Острів Хайнань ("Острів на південь від моря"), часто званий "Гавайї Сходу", - один з найкращих курортних районів у Східній Азії. Грандіозні ландшафтні парки та термальні джерела Гуантань та Сінлун у Долині термальних джерел, древній вулкан Ма Ань, села етнічних меншин Лі та Мяо, океанський парк "Мідл Кіндом" - найбільший в Азії океанаріум з екзотичним рибами та морськими тваринами, сад тропічних рослин а також десятки кілометрів чудових пляжів. Найкращий курорт острова - Санья, відомий своєю фешенебельністю та відносно високими цінами.

Тибет - самобутній край тисяч монастирів і стародавньої культури. Серцем Тибету вважається Лхаса з десятками буддійських монастирів та храмів, найвідомішим з яких є храм Йокхань, а також палацом Патала (XVII ст.) – резиденцією далай-лами, та парком тибетським Норбулінгка (Норбуг-Лінкха, літній житловий палац Далай). 1994 р. включений до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО). Паломники, що приїжджають сюди, обов'язково прагнуть відвідати "центр світу" - гірський хребет Кайлаш і резиденцію Панчен Лами в Шигаці, пройти стародавнім Шовковим шляхом через Каракорумське шосе на півночі або просто насолодитися прекрасними умовами для трекінгу і чудовими панорамами давньо.

Для любителів історії будуть цікаві міста Порт-Артур (Далянь, допуск обмежений), Харбін, столиця Старої Монголії - Гоххот, найвіддаленіше від океану місто у світі - Урумчі, Лоян з його Сунюе (523 р., найстаріша пагода в країні) та прилеглим монастирем Шаолінь, північні міста Ерхай Лейк, Ліджіянь, "дволикий" Енчжоу, Фенду на священній горі Міншань, "місто привидів" Фенду, скарбниця буддійського мистецтва в печерах Могао, місто-пам'ятник і одна зі святинь буддизму - Дацзу, " у Піднебесній" - околиці Гуйліня та Яншо, пам'ятники загадкової цивілізації Шу - Саньсіньдуй або "столиця китайського паркового мистецтва" Сучжоу, а також десятки та десятки не менш цікавих місць.

Особливості відпочинку

При собі завжди слід мати візитівку готелю з написом китайською або заповнені будь-яким китайцем (перекладачем) свої дані. Це дозволить не заблукати в поєднання місцевих вулиць і завжди пояснити місцевим жителям, що ви іноземець, тому що через складність мови запам'ятати навіть десяток місцевих слів проблематично.

Вхід на територію вокзалів жорстко контролюється і без квитка не пускають усередину.

Традиції

Ознакою поваги вважається брати і подавати щось обома руками.

Безпека

Небезпечним є самостійне відвідування деяких районів біля кордону з Лаосом і М'янмою, а також району Тибету, для відвідування якого необхідна спеціальна віза. Тибет найзручніше відвідати з групою за заздалегідь обумовленим маршрутом.

На вуличних ринках Пекіна варто бути настороже - деякі продавці не проти обрахувати іноземця, а в метушні і товщі вузьких торгових рядів часто орудують кишенькові злодії.

Фотозйомка

Фото- та відеозйомка у храмах та музеях заборонено. У деяких місцях зйомку дозволено лише за додаткову плату. Фотографувати державні установи та стратегічні об'єкти (навіть мости та греблі) не рекомендується. Згідно з новим Кримінальним кодексом кримінально-караним злочином є фотографування без попередження, а також відеозапис у громадських місцях, де немає відповідних дозволяючих табличок.

Одиниці виміру

Метрична система. Часто замість кілограма використовується китайська одиниця ваги "жин" ("Дзин"), що дорівнює близько 0,5 кг.

Електрика

Напруга в електромережі 220 В., 50 Гц., Штепселі зустрічаються і триштиркові (західного зразка) і двоштиркові (як плоскі, так і круглі).

Куріння

З 1 травня 2008 року у закладах громадського харчування Пекіна заборонено куріння. До цього подібні обмеження були введені на куріння в таксі, у державних установах, на спортивних об'єктах, у готелях та кінотеатрах, а також інших місцях масового відпочинку. Порушення заборони куріння каратиметься серйозним штрафом.

Туры
Все цены
Додаткові послуги
Страна
Название тура
Цена
Поиск тура