Грузія
Описание
Держава розташована у Закавказькому регіоні. Невелика розмірами (69700 км2) держава межує з такими країнами як Росія (на півночі), Вірменія, Азейбарджан та Туреччина-на півдні. Аджарія і Абхазія – дві автономні республіки, що входять до складу Грузії. Також у Грузії є автономна область-Південна Осетія.
Одна з найголовніших особливостей Грузії - хребет Кавказьких гір, який і створює північний кордон країни, на цьому ж хребті розташовані найвищі точки Грузії (м. Шхара-5068). На південній стороні Грузії розташований Малий Кавказ, проте тут середня висота гір коливається межах 3000м. Основна частина населення країни проживає на рівнинах і западинах західної та східної частини Грузії.
Природа та клімат країни досить різнобічний завдяки висотній поясності, і часто залежить від регіону країни. Так у горах переважає континентальний клімат, а на узбережжі Чорного моря – субтропічний. На високих горах лежать вічні льодовики, під якими знаходяться альпійські луки, а в низинах переважають листяні дерева. Майже половина території країни зайнята лісами (близько 40%).
Грузія загалом країна гірська та тепла. У літні місяці тут спекотно, а ось на початку осінньої пори (вересень-жовтень) - самий сезон. У західній частині країни клімат волого-субтропічний. Практично цілий рік випадають рясні дощі, тому завжди висока вологість. Колхідський державний заповідник був заснований в середині 30-х років з метою зберегти унікальний болотяний ландшафт (коли в ХХ столітті було зроблено масштабне осушення територій), адже до цього низовина Західної Грузії була болотистою. Переважають в основному листяні ліси з вічнозеленими деревами і чагарниками (рододендрони, лавровишні та ін.). Досить непогано приживаються багато видів тропічних рослин (цитруси, ківі, деякі пальми і т.д). .
За Сурамським хребтом, який відокремлює Західну частину від східної, природа стає суші, і частина безлісих територій збільшується у міру просування Схід. Боржомський національний парк(Боржомі-Харагаульський) розташований у центральній частині країни-природна столиця країни та один з найбільших парків Європи. Тут охороняють хвойно-широколистяні дерева. У складі фауни зареєстровано понад два десятки видів звірів: кавказький благородний олень (абориген тутешніх місць), козуля, сірча, бурий ведмідь і т.д. На дальньому сході переважають степові та лісостепові екосистеми. З метою збереження цього ландшафту був створений Вашлованський національний парк – у цьому парку зустрічаються такі рідкісні тварини як гюрза, плямиста гієна та д.р.
Грузія дуже багата на водні ресурси. На території країни величезна кількість річок (Кура на сході, Ріоні на заході); велика кількість маленьких озер (найбільше - озеро Паравані) і водосховищ. Річки Грузії належать двом басейнам - Чорноморському (75% стоку) та Каспійському. Велика кількість мінеральних джерел (Боржомі, Саїрме, Набеглаві). У наші дні води Грузії доставляють до 24 країн. У маленьких бухтах знаходяться порти Поті та Батумі.