Быстрый поиск тура
Online бронированиеЧартер online

Андорра

Описание

Менеджеры направления
Інна Скакун
(044) 537-01-01 (вн. 136)

Княжество Андорра (каталанськ. Principat d'Andorra, фр. Principaute d'Andorre, ісп. Principado de Andorra) розташоване на південному заході Європи, на східних схилах Піренейських гір між Францією та Іспанією. Територія Андорри, крім важкодоступних і необжитих піків, складається з високогірних окультурених долин, розташованих на висоті від 900 до 3000 м. над рівнем моря. З північного сходу на південний захід країну перетинає річка Валіра. Найвища точка – вершина Кома Педросса (2942 м.) на північному заході.

Столиця – Андорра ла Вела.

Загальна площа країни лише 468 кв. км, що перевищує за розміром лише Монако (1,5 кв. км.), Сан-Марино (61 кв. км.) та Ліхтенштейн (157 кв. км.).

Клімат – субтропічний, гірський. Це дуже приємний та здоровий сухий клімат, пом'якшений впливом близького Середземномор'я. Середня температура в січні-грудні близько +2 С, а в червні-липні від +15 C до +20 С. Місцева погода істотно відрізняється в залежності від висоти цієї місцевості над рівнем моря та розташуванням на гірському схилі. На рік у середньому буває 250 сонячних днів. Взимку часті рясні снігопади. З жовтня до травня - найбільш дощовий час. Середньорічний рівень опадів (які випадають, як правило, вночі) – від 770 до 1100 мм.

Своєї валюти Андорра не має, як законний платіжний засіб має ходіння Євро (Euro). В одному євро 100 центів. В обігу банкноти номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів. Додаткову інформацію можна отримати на сайті Європейського Центрального Банку

Банки відкриті з 9.00 до 16.30-17.00 (перерва на обід – з 12.00 до 14.00).

Гроші можна обміняти у банку, у спеціалізованих обмінних пунктах. У готелях часто обміняти валюту просто неможливо, а якщо така послуга і передбачена, то курс набагато менш вигідний, ніж у банках. При обміні валюти комісійні зазвичай становлять фіксований податок незалежно від кількості валюти, що обмінюється, тому вигідніше обмінювати великі суми. Разом з тим угоди можуть укладатися в будь-якій валюті, оскільки валютного контролю як такого в Андоррі не існує, а особливий податковий режим країни дозволяє знайти будь-які прийнятні варіанти. Податки відсутні майже повністю. Більшість невеликих магазинів і ресторанів приймають як оплату долари. Вільно використовуються кредитні картки провідних світових систем та туристичні чеки.

Більшість мешканців – католики. У силу історичних традицій римсько-католицька церква має в країні дуже великий вплив і накладає на звичаї та звичаї мешканців Андорри значно більший відбиток, ніж у сусідніх Іспанії та Франції.

Державна мова - близька до іспанської каталонська (цією ж мовою говорять близько 6 млн. жителів прилеглої до Андорри іспанської Каталонії), іспанська та французька. Багато мешканців Андорри, так чи інакше зайняті у сфері обслуговування туристів, володіють англійською.

Відстає від київського на 1:00.

Основні магазини зосереджені в столиці на Авеню Шарлемані на Авеню Мерітсель, де є торгові точки практично всіх провідних фірм світу, що пояснюється особливими, вкрай сприятливими для імпорту податковими умовами країни.

Головне, що приваблює до Андорри туристів зі всього світу, це її гірські схили. У країні створена туристична індустрія, що відповідає найсучаснішим стандартам, проте залишається цілком прийнятною за цінами для середнього класу континенту. Звичайно, андоррські високогірні курорти - далеко не Санкт-Моріц і Гстаад, але і в Піренеях можна отримати практично ті самі задоволення, що і в швейцарських Альпах, тільки за набагато меншу плату. Гірськолижні курорти – Арінсаль біля Ла Массани, ідеальне місце для початківців та знаменита гірськолижна школа. Пал - розташований трохи далі від столиці і тому менш багатолюдний. Аркаліс - ще менш багатолюдний, а тому найбільше любимо місцевими жителями, тут найскладніші спуски та найграндіозніші види. Ці, і деякі інші гірськолижні райони, залучають до країни щороку майже півтора мільйона туристів, переважна більшість яких – саме гірськолижники та любителі гірського туризму. Лижний сезон у країні зазвичай триває з грудня до березня, залежно від стану снігу. Часто, завдяки сучасній техніці, нестачі якої місцеві курорти не відчувають, вдається продовжити лижний сезон до кінця квітня.

В Андоррі 5 гірськолижних станцій, які об'єднані у два регіони кактанії GrandValira та Vallnord.
Регіон GrandValira об'єднав дві найбільші зони катання Андорри: Сольдеу – Ель-Тартер та Пас де ла Каса – Грау Роч. У регіоні катання GrandValira Сольдеу - Ель-Тартер дуже хороші гірськолижні школи, тому тут добре починати вчитися кататися на гірських лижах. У Пас де ла Касса - Грау Роч переважають червоні гірськолижні траси, є кілька досить складних чорних трас. Катання тут буде цікаве гірськолижникам із середнім та високим рівнем підготовки.
Регіон катання Vallnord об'єднав зони катання Пал – Арінсал та Ордіно – Аркаліс. Зона катання Пал - Арінсал буде цікава і лижникам любителям цілини, і любителям крутих спусків. Тут же в Пал - Арінсал досить багато широких і пологих трас, де лижники-початківці зможуть, не боячись освоювати техніку катання. Ордіно - Аркаліс найкраще місце в Андоррі для катання на сноуборді. А гірськолижники в зоні катання Ордіно – Аркаліса знайдуть доглянуті траси різної складності. На кожній станції обов'язково є школи, де професійні інструктори, у тому числі російські, навчать Вас кататися на лижах або сноуборді, а малюків батьки сміливо можуть визначити в дитячий садок лижний і спокійно піти на траси. Пункти прокату гірськолижного спорядження, спортивні магазини, камери схову, медпункти, ресторани та бари, фотоательє - все це до Ваших послуг на андоррських станціях.

 
Схили, траси, витяги на гірськолижному курорті Андорра ла Велла (Андорра):
Регіон GrandValira - Сольдеу - Ель-Тартер і Пас де ла Каса - Грау Рож

Висота над рівнем моря – 1710-2640 м
Кількість трас - 110 (синіх - 56, червоних - 32, чорних - 22)
Загальна протяжність трас – 193 км.
Найдовша траса – близько 8 км
Кількість витягів - 67
Загальна пропускна здатність – 100 700 чол./год.
Сніжних гармат - 1065
Сноуборд – сноупарк., хаф-пайп

Регіон Vallnord - Пал – Арінсал
Висота над рівнем моря – 1550–2560 м;

Кількість трас - 46 (синіх - 20, червоних - 16, чорних - 5)
Загальна протяжність трас – 63 км.
Загальна кількість витягів -30
Пропускна спроможність – 30 400 чол./год;
Сніжних гармат – 350
Сноуборд – сноупарк., хаф-пайп

Регіон Vallnord - Ордіно – Аркаліса
Висота над рівнем моря – 1940-2640 м

Кількість трас - 25 (синіх - 12, червоних - 11, чорних - 2)
Загальна протяжність трас – 26 км.
Загальна кількість витягів -14
Пропускна здатність - 16510 чол. / Год;
Снігових гармат – 60
Сноуборд – сноупарк., хаф-пайп

Крім гірських лиж, в Андоррі можна займатися і багатьма іншими видами спорту, зокрема, дуже популярні піший туризм, верхова їзда та стендова стрілянина, в якій андорці вважаються великими фахівцями. Отримавши дозвіл у туристичній організації, можна спробувати щастя у лові форелі.

Будучи одним із світових центрів туризму, Андорра також має розвинену інфраструкткрою проведення дозвілля - театри, концертні зали, ресторани, дансинги, спортивні споруди для різних видів спорту тощо. Тут щорічно проводяться міжнародні фестивалі класичної музики та джазу. Проте йдеться лише про розваги, що не суперечать католицькій моралі, в якій вихована переважна більшість підданих князівства. Тут проводиться багато різноманітних відкритих концертів, спільних та локальних (практично в кожному населеному пункті проводиться свій фестиваль) свят з музикою та народними танцями, в яких не можна брати участь і іноземним гостям. Найбільш популярні у туристів національний фестиваль "Маре де Дью де Меріткселл" - національний фестиваль Діви Марії, що проводиться 8 вересня в м. Меріткселл за 7 км. на північний схід від столиці та численні "сільські фестивалі", ціла низка яких проводиться у період з липня по вересень.
Андорра багата на джерела мінеральних і термальних вод. Останні використовуються як з лікувальною метою, так і як природні теплоцентрали для обігріву прилеглих будинків.

Андорра не має власного аеропорту і має відкриті кордони з Іспанією та Францією, через які і здійснюється в'їзд на територію Князівства. Для в'їзду необхідно отримати або в'їзну візу Іспанії чи Франції, або візу будь-якої іншої держави ЄС, яка підписала Шенгенські угоди.
Для переміщень територією країни можна скористатися такими видами транспорту: платні рейсові автобуси, безкоштовні ski-bus, таксі - пересування в центральній частині ~ 5-6 євро за машину, від центру до витягів ~ 15-20 євро за машину. На вулиці зловити таксі практично неможливо, потрібно замовляти заздалегідь. У нічний час тариф може подвоюватись. Таксі базуються у центрі Андорри. Якщо ви перебуваєте в горах, можна викликати таксі по телефону (з готелю чи ресторану), приготуйтеся до того, що очікування таксі може затягнутися на 1-1,5 години на пік – після закриття підйомників. Якщо Ви любите під час відпочинку активні переміщення, рекомендуємо взяти машину напрокат.

Виза в Андорру

Громадянам України з біометричними закордонними паспортами для в'їзду в Шенген віза не потрібна.

Власники закордонних паспортів старого зразка (отримані до 2015 року) або нового, але без біометрики зобов'язані як і раніше оформляти візи для виїзду за кордон.

Список документів, терміни та вартість:

Анкета туристів;
1. фото 3,5 на 4,5;
2. Копія внутрішнього паспорта (всіх сторінок із відмітками) або ID-картка;
3. Копія свідоцтва про народження дитини (ОБОВ'ЯЗКОВО ДО 18 РОКІВ, навіть якщо є вже внутрішній паспорт);
4. Довідка з роботи;
5. Довідка з банку про залишок грошей на рахунку з розрахунку 650 євро на термін поїздки до 9 днів включно (навіть якщо поїздка лише на 1 день);
6.Квитанції про купівлю євро та тревел чеків;
7. Для студентів 18-21 рік копія студентського квитка та довідка з навчального закладу;
8. Для пенсіонерів оригінал та копія пенсійного посвідчення.

Вартість візи:

- дорослий – 60 євро;
- діти з 6 до 18 років, пенсіонери, що не працюють, пенсіонери по інвалідності (працюючі та не працюючі), заявники до 21 року, які перебувають на утриманні батьків (за наявності нотаріально завіреного спонсорства від батьків) - 25 євро.
- Діти до 6 років – безкоштовно.
Термінова віза – доплата 35 євро до вищевказаних цін.

Термін оформлення візи: від 5 робочих днів.

Предложение дня

    Туры
    Все цены
    Дополнительные услуги
    Поиск тура
    Описание курортов